Czego nie lubi papryka?

Niekorzystny wpływ na paprykę ma fasola oraz rośliny z rodziny krzyżowych (rzodkiewka, rośliny kapustne), które opóźniają jej kwitnienie.

Gdzie najlepiej sadzić paprykę?

Owoce najlepiej zawiązują się przy temperaturze 25 st. C, dlatego papryka musi rosnąć w miejscu osłoniętym od wiatru i słonecznym. Gleba do uprawy papryki powinna być przepuszczalna, żyzna i bogata w próchnicę (uprawa w drugim roku po zastosowaniu obornika) o obojętnym pH.

Czy papryka może rosnąć razem z pomidorami?

Dlatego z tego względu nie powinno uprawiać się obok siebie roślin z tej samej rodziny botanicznej, np. pomidory i papryka. Wiele szkodników, które występują na pomidorze w krótkim czasie zadomowią się także na papryce. W związku z tym, należy unikać uprawy współrzędnej niektórych gatunków warzyw.

Czym podlewać papryki?

Paprykę można nawadniać za pomocą deszczowni lub systemu kropelkowego. Należy pamiętać jednak, że polewanie warzyw od góry i zastoiska wody (powyżej 3h) mogą sprzyjać rozwojowi chorób grzybowych i porażeniom roślin, dlatego dla zmaksymalizowania potencjału uprawy poleca się zastosować przewód kroplujący.

Po jakich warzywach sadzić paprykę?

Dobrym przedplonem są warzywa strączkowe, rzodkiewka i sałata. Papryki nie można sadzić na tym samym stanowisku po innych warzywach z rodziny psiankowatych (tj. pomidor czy bakłażan), a także po dyniowatych.