Jak pobrać artykuł za darmo?

Google Books. Ostatnia propozycja to wyjście poza obszar artykułów naukowych. Google Books to kolejna wyszukiwarka od Google; pozwala przeszukiwać pełne teksty, fragmenty, spisy treści książek (zależnie na co pozwalają mechanizmy praw autorskich dla danej publikacji).

Gdzie znaleźć artykuły naukowe za darmo?

Gdzie szukać publikacji naukowych?

  • Google Scholar. Google Scholar to jedna z najbardziej podstawowych wyszukiwarek poświęcona publikacjom naukowym. …
  • Science Direct. …
  • PubMed. …
  • IEEE Xplore. …
  • AGRICOLA. …
  • ERIC. …
  • ResearchGate. …
  • Academia.

Jak uzyskać dostęp do artykułów naukowych?

Otwarty dostęp realizowany jest najczęściej na dwa sposoby: 1) albo przez umieszczenie i udostępnienie danego tekstu w otwartym repozytorium (tzw. droga zielona) lub 2) za pośrednictwem tzw. drogi złotej, czyli przez publikację w otwartym czasopiśmie (tzw. Open Access journal).

Gdzie szukać zagranicznych artykułów?

Zajrzyj do Reserachgate i Academia. Wszystkie źródła, o których pisałam powyżej, to miejsca, do których dostęp macie zawsze i wszędzie. Oczywiście artykułów możecie też szukać na platformach komercyjnych typu: EbscoHost, Web of Knowledge czy Wirtualna Biblioteka Nauki.

Ile kosztuje publikacja w Elsevier?

W Elsevier opłaty za publikację wynoszą około 150–6000 USD netto, w zależności od czasopisma. Ceny są wyraźnie podane w cenniku opłat za publikację artykułu oraz na stronach poszczególnych czasopism. Informacje na temat różnych powodów i sposobów wyceny artykułów dostępne są na naszej stronie poświęconej cenom.

Ile kosztuje Open Access?

Publikacja w trybie Open Access oznacza wolny, bezpłatny, powszechny i natychmiastowy dostęp do treści naukowych i edukacyjnych.

Jak wyszukiwać publikacje naukowe?

Google Scholar jest darmową wyszukiwarką pozwalającą na znalezienie zarówno metadanych dotyczących publikacji naukowych, jak i pełnych wersji artykułów, referatów, prac naukowych, abstraktów, raportów technicznych czy patentów.

Ile punktow za publikacje?

Za autorstwo artykułu naukowego w czasopiśmie lub recenzowanych materiałach z konferencji, które znajdująsię na wykazie ministerialnym z 2019 r., można otrzymać 20, 40, 70, 100, 140 albo 200 punktów. Wśród nich znalazło się 1450 tytułów czasopism z dyscypliny nauki prawne.

Gdzie czytac artykuły?

Zaczynamy od google scholar: http://scholar.google.com/ To zdecydowanie pierwszy krok. Działa jak google, tyle że indeksuje tylko artykuły naukowe (może pomijać raporty czy working papers, ale do tych i tak należy podchodzić z rezerwą).

Co to jest Open Access?

Koncepcja otwartego dostępu (Open Access) dotyczy udostępniania w postaci cyfrowej w Internecie publikacji naukowych i wyników badań finansowanych ze środków publicznych w celu umożliwienia bezpłatnego ich wykorzystania przez naukowców, studentów, przedsiębiorców i całe społeczeństwo.

Gdzie mogę opublikować artykuł?

bloA.pl, to strona ogólnotematyczna, gdzie znajdziesz miejsce dla swoich publikacji, także tych, które w domyśle mają za zadanie promować Twoją markę, produkty lub usługi.