Czy praca w audycie jest trudna?

Wymogi rosną, podobnie jak konkurencja o kandydatów. Praca w audycie jak żaden inny zawód daje jednak szansę na szybkie zdobycie dużego doświadczenia. Zdaniem panelistów rozwój technologiczny może być zachętą dla kandydatów. Warto jednak pamiętać, że ludzkie umiejętności są nie do zastąpienia.

Ile zarabia się w audycie?

Co drugi audytor wewnętrzny otrzymuje pensję od 5 780 PLN do 9 350 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych audytorów wewnętrznych zarabia poniżej 5 780 PLN brutto. Na zarobki powyżej 9 350 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych audytorów wewnętrznych.

Dlaczego warto pracować w audycie?

Praca w audycie to także znakomity start dla każdego kto marzy o karierze w międzynarodowym środowisku pracy, bowiem często praca wykonywana jest w międzykulturowych zespołach pracowniczych. Zawód ten oferuje także możliwość licznych podróży służbowych oraz szlifowania języków obcych w ramach codziennych obowiązków.

Czy warto być audytorem?

Czy warto zostać audytorem? Audytor to bardzo unikalny i prestiżowy zawód, do którego nie tak łatwo się przygotować, ale jego zaletą jest to, że audytorem można zostać w każdej branży. Ma on zarówno swoje wady, jak i zalety, na podstawie których każdy sam musi zdecydować czy jest to coś, co mu odpowiada.

Jak zacząć pracę w audycie?

Podejmując pracę w firmie, początkujący adepci mogą liczyć na szereg szkoleń i kursów, które pozwalają na lepsze poznanie zawodu. Większość zaczyna od prostszych czynności, jak np. sprawdzanie dokumentów, by po pewnym czasie móc rozpocząć pracę nad pierwszym, własnym projektem.

Co robić po audycie?

Jeżeli audytor posiada umiejętności zarządzania zespołem oraz wiedzę merytoryczną, może zostać promowany na managera ds. audytu wewnętrznego. Inne możliwości kontynuowania kariery to specjalista lub kierownik w jednym z działów operacyjnych.

Jak wygląda praca w audycie?

Istotą pracy audytora wewnętrznego jest nieustanne poszukiwanie coraz lepszych i wydajniejszych metod działalności danego przedsiębiorstwa lub instytucji a także poprawianie osiąganych wyników. Podstawowym celem audytu jest przeprowadzanie kontroli w zakresie działania procesów w konkretnej dziedzinie firmy.

Czy audyt jest trudny?

Praca trudna, ale rozwojowa

Do tego dochodzi rosnąca kompleksowość zadań i ryzyko związane z zawodem biegłego rewidenta, przez co młodzi częściej decydują się na inny zawód. Z drugiej strony zdaniem uczestników debaty zawód audytora i biegłego rewidenta nadal ma swoją estymę i prestiż i to się nie zmienia.

Jak długo trwa audyt?

W praktyce niekiedy niemożliwe jest jednak oszacowanie, ile będzie trwało badanie konkretnej strony. Tak jak pokazałem w tabeli powyżej, najkrótszy audyt trwa ok. 5 dni roboczych, natomiast najdłuższy może zająć nawet kilkanaście dni.

Co powinien umiec audytor?

Jego istotą jest weryfikacja sprawozdań finansowych danego przedsiębiorstwa lub instytucji publicznej. Audytor sprawdza, czy dokumenty te zostały przygotowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami oraz polityką rachunkowości.

Kto może zostac audytorem?

Aby móc wykonywać zawód audytora wewnętrznego, należy spełnić szereg wymagań. Przede wszystkim, kandydat na audytora musi posiadać wyższe wykształcenie oraz fachową wiedzę. Do kierunków studiów, które preferują pracodawcy zatrudniający audytorów, zalicza się m.in. finanse i rachunkowość, logistykę oraz ekonomię.

Gdzie szukać pracy po audycie?

Jeżeli audytor posiada umiejętności zarządzania zespołem oraz wiedzę merytoryczną, może zostać promowany na managera ds. audytu wewnętrznego. Inne możliwości kontynuowania kariery to specjalista lub kierownik w jednym z działów operacyjnych.

Kto płaci za audyt?

Jak wiadomo audyty trwają zazwyczaj kilka dni, co często wiąże się z wydatkami na nocleg i wyżywienie osób go przeprowadzających. Obowiązek ich zapewnienia często spoczywa na nabywcy usługi. Jak wskazują organy podatkowe, nie ma przeszkód, aby takie wydatki zaliczyć do kosztów.