Co jest zabronione w Dubaju?

Według islamskiego prawa alkohol jest surowo zakazany. W Dubaju dostępny jest on tylko w licencjonowanych klubach i restauracjach na terenie hoteli i kompleksów. W tym kraju panuje również zero tolerancji dla pijanych kierowców.

Czy w Dubaju można chodzic w krotkich spodenkach?

Generalnie można nosić krótkie spodenki w Dubaju jeśli nie są zbyt krótkie (zwłaszcza w przypadku kobiet). Warto jednak pamiętać, że w niektórych miejscach takich jak chociażby meczety tego typu ubiór jest niewskazany.

Czy można palić papierosy w Dubaju?

Odpowiedź na te pytanie brzmi: tak, są papierosy i wolno je palić ale nie wszędzie. W Dubaju nie wolno palić w budynkach użyteczności publicznej takich jak budynki rządowe, meczety czy szkoły, parki, centra handlowe itp. Tutaj przepisy są podobne do przepisów w Polsce.

Czy w Dubaju można się opalic?

Jeśli jest dużo innych turystów opalających się, to tak. Miejscowi są przyzwyczajeni do turystów i przymykają oko. Oczywiście jak są zakazy, to wiadomo.

Czy w Dubaju są rekiny?

Sfilmowano rekina, który pływał blisko brzegu plaży Kite Beach w Dubaju. Zwierzę wpłynęło na płytkie wody i odcięło ludziom drogę ucieczki – przekazały media. Na nagraniu widać, jak ratownik nawołuje ludzi, którzy pozostali w morzu, aby niezwłocznie wyszli na plażę.

Czy w Dubaju trzeba Zakrywac wlosy?

Nie, kobiety nie mają nakazu zakrywania włosów w Dubaju. Oczywiście są miejsca w których jest to obowiązkowe takie jak meczety. Jeśli chcemy wybrać się na zwiedzanie meczetu to zwykle każdy z nich oferuje możliwość wypożyczenia stosownego nakrycia głowy dla kobiet.

Jak się ubrac w Dubaju kobietą?

Aby wejść do meczetu, należy być odpowiednio ubranym. Kobiety powinny mieć na sobie spodnie, spodnie lub spódnicę maxi, lub sukienkę i upewnić się, że nie odsłaniają ramion, dekoltu, pleców ani brzucha.

Czy w Dubaju można się całować?

Publiczne okazywanie uczuć

Warto jednak pamiętać, że nie jest tolerowane przytulanie się czy całowanie w publicznych miejscach – w najlepszym wypadku może to zostać uznane za nietakt, w najgorszym za przestępstwo, za które grozi nawet kara więzienia.

Czy można pić alkohol w Dubaju?

Dubaj, a alkohol

turyści odwiedzający Dubaj, mogli spożywać alkohol wyłącznie w hotelach i restauracjach hotelowych. Aktualnie mogą kupować alkohol bez konieczności posiadania licencji. Ważne jest, by podczas zakupu okazać paszport.

Czego nie można przywieźć z Dubaju?

Do ZEA nie można wwozić:

  • materiałów zawierających treści obsceniczne i godzących w obyczajowość muzułmańską,
  • nagrań zawierających treści sprzeczne z obyczajowością lub nakazami islamu,
  • narkotyków i środków odurzających (pod groźbą kary wieloletniego więzienia nawet za najmniejszą ilość),

Czy w Dubaju jest prohibicja?

Warto przy tym nadmienić, że mimo iż prohibicja w Dubaju została praktyce zniesiona, pozostałe reguły nie zostały zmienione. Nadal obowiązuje zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych oraz zakaz przemieszczania się z butelką podczas spacerów.