Co to jest przestrzeń?

Co oznacza słowo przestrzeń?

Przestrzeń jest tu definiowana jako nieoswojona, nie- znana, rozległa, pozbawiona znaczeń, punktów odniesienia.

Co to jest przestrzeń w geografii?

Przestrzeń geograficzna reprezentuje powierzchnię (powłokę krajobrazową) Ziemi w jej fizycznym, przyrodniczym, złożonym zróżnicowaniu. Za jej umowne granice (określające jednocześnie zakres przestrzenny badań geograficznych) przyjmuje się najczęściej: dolną – powierzchnię Moho, górną – tropopauzę.

Co oznacza przestrzeń w matematyce?

przestrzeń, pojęcie z zakresu fizyki, matematyki i filozofii. W matematyce — zbiór dowolnych obiektów (np. funkcji, wektorów, liczb, figur geometrycznych, stanów układu fizycznego), między którymi zostały ustalone pewne relacje natury geometrycznej, algebraicznej lub abstrakcyjnej.

Czym jest czas i przestrzeń filozofia?

Ostatecznie dochodzi do wniosku, że przestrzeń (miejsce) jest granicą pomiędzy ciałem a jego otoczeniem, swego rodzaju „naczyniem” zawierającym ciała. Z kolei w V księdze Metafizyki Arystoteles pisze, iż przestrzeń (podobnie, jak czas) jest „ilością”, tzn. jest ona tym, co podzielne na dwie lub więcej części.

Co to jest przestrzeń osobistą?

Strefa osobista – 46–122 cm – odległość dzieląca nas od innych podczas przyjęć, w pracy, u znajomych. Utrzymanie jej oznacza, że osoby, z którymi się kontaktujemy, nie wywołują w nas uczucia zagrożenia lub niepokoju; zmusza też do nawiązania rozmowy.

Co znaczy na przestrzeni lat?

Ten ostatni leksykon, omawiając definicję hasła na przestrzeni, w pkt b), wyjaśnia: 'w ciągu jakiegoś czasu, zwłaszcza długiego'.

Co to jest przestrzeń ekonomiczna?

Przestrzeń ekonomiczna – definiowana w kategoriach relacji między jednostkami analizy „typowymi” dla ekonomii (przedsiębiorstwa, gospodarstwa domowe, poziomy cen, poziomy PKB, poziomy produkcji, bezrobocia, etc.). Pozostaje w znacznej mierze przestrzenią abstrakcyjną.

Jaki jest podział nauk geograficznych?

Schemat przedstawia podział nauk geograficznych na geografię fizyczną i geografię społeczno-ekonomiczną.

Od czego zależy czas?

Szczególna teoria względności Einsteina wprowadziła do fizyki nowe pojęcie czasu. Okazało się, że upływ czasu zależny jest od prędkości układu odniesienia, w którym się go mierzy.

Jak działa czas?

Czas jest miarą zmian. Jeżeli nic się nie zmieniło, znaczy to, że czas nie upłynął. A jeżeli coś się wydarzyło – oznacza, że czas musiał upłynąć. Czas jesteśmy w stanie mierzyć obserwując zjawiska okresowe – powtarzające się z określonym cyklem.