Czego nie lubią storczyki?

Storczyki nie lubią być przestawiane, zwłaszcza w okresie kwitnienia, dlatego często się zdarza, że roślina gubi świeżo zawiązane pąki po przyniesieniu jej do domu. Starajmy się nie wystawiać jej na inne negatywne czynniki, jak zbyt częste podlewanie, przeciąg, zbyt wysoka temperatura lub ostre światło.

Co zrobić żeby storczyk miał dużo kwiatów?

Możemy dodawać odrobinę nawozu do storczyków do każdego podlewania (dawkę określoną przez producenta należy rozpuścić w konewce z wodą i takim roztworem podlewać roślinę) lub umieścić w doniczce specjalny aplikator z koktajlem witaminowym. Dzięki nawożeniu nasz storczyk będzie długo i efektownie kwitł.

Co szkodzi storczykom?

Dopływ świeżego powietrza zdecydowanie służy storczykom, ale silny, bezpośredni strumień powietrza, dodatkowo bardzo zimnego, poniżej 0 stopni Celsjusza zdecydowanie może im zaszkodzić. Przeciągi latem i wiosną zazwyczaj nie szkodzą naszym roślinom, ale zimą mogą mieć katastrofalny wpływ.

Jak stosować czosnek do storczyków?

Przeciśnij czosnek przez praskę lub użyj blendera. Wodę (o temperaturze około 30 – 35 stopni Celsjusza) wlej do słoika i dodaj czosnek. Zakręć słoik i odstaw na dobę. Następnego dnia przecedź roztwór i zanurz w nim doniczkę z kwiatkiem na około 30 minut, a następnie odstaw, aż nadmiar wody odpłynie.

Gdzie nie stawiać storczyków?

Jednak dla większości storczyków najlepsze warunki do wzrostu to: Dostęp do światła słonecznego, jednak nie zbyt intensywnego, by nie uszkodzić rośliny. Idealne są tutaj okna wystawione na północ i zachód, podczas gdy południowe ściany bywają zdecydowanie zbyt gorące. Odpowiednia wilgotność powietrza.

Czy można podlewać storczyki wodą z czosnkiem?

Dzięki zastosowaniu wywaru z czosnku storczyki będą nie tylko dłużej kwitnąć. Kwiaty staną się bujniejsze, a roślina będzie lepiej odżywiona. Roztwór ma także właściwości grzybobójcze. Zawiera cenne minerały (potas, magnez, miedź, żelazo, chrom, selen) i odstrasza mszyce.

Kiedy storczyk kwitnie drugi raz?

Storczyk po przekwitnięciu

Bardzo często zdarza się, że po upływie kilku tygodni z tego samego pędu wyrastają nowe, boczne, a storczyk kontynuuje okres kwitnienia. Roślina potrafi ponownie zakwitnąć na starym – wydawałoby się obumarłym – pędzie, dlatego wstrzymajmy się z jego wycinaniem.

Czy storczyk musi stać w oknie?

Na słonecznym oknie może stać większość storczyków ciepło- i światłolubnych (np.: Phalaenopsis, Vanda, Cattleya, Epidendrum i inne), ale w południe trzeba je cieniować, choćby żaluzjami, roletami albo agrowłókniną, bo liście mogą ulec poparzeniom.

Co ile dni podlewać storczyki?

3. Najlepsza częstotliwość podlewania: raz w tygodniu latem, raz na 2 tygodnie zimą

Co zrobić żeby storczyk zaczął kwitnąć?

Niektóre storczyki po przekwitnieniu wymagają okresu spoczynku, dlatego należy zaprzestać podlewania na miesiąc i nawożenia na dwa miesiące. Wtedy chętniej zakwitną ponownie.

Czy można Podlewac storczyki wodą z cytryną?

Co ciekawe, podobne efekty może przynieść podlewanie storczyków wodą z cytryną. W tym wypadku sprawa jest dość prosta: dodanie do wody kilku kropel soku z cytryny, zmienia jej odczyn na kwaśny, za którym przepada wiele orchidei.