Czy coaching jest skuteczny?

Statystyki Międzynarodowej Federacji Coachingu wskazują, że coaching może się przyczynić do podwyższenia osiągnięć zawodowych o 71 proc. Wspomaga zarządzanie biznesem i poprawia skuteczność zespołu. Jednocześnie 80 proc. osób, które skorzystały z coachingu, podwyższyło pewność siebie, ponad 70 proc.

Co powoduje że coaching działa?

To jest aż tak proste.” Wytyczanie drogi do uświadomionych na coachingu efektów ma bezpośredni związek z biologią i neuroplastyczną budową naszego mózgu. Nowe ścieżki neuronalne wytworzone dzięki coachingowej pracy, to nowe działania i nowe nawyki widoczne w rzeczywistości.

Czy warto skorzystać z coachingu?

Dzięki coachingu nie podążasz dalej utartymi ścieżkami, które stosujesz od lat a próbujesz innych rozwiązań. To właśnie one mogą dać ci rezultaty, których oczekujesz. Odkrywasz również swoje mocne strony i uczysz się, jak je wykorzystywać. Świadomość mocnych stron sprzyja rozwojowi i pomaga rozwiązać problem.

Czy coach pomaga?

Dzięki temu coaching pomaga w rozwiązaniu często spotykanych zaburzeń adaptacyjnych – odnotowano sukcesy w wychodzeniu z deficytów takich jak: zaburzone poczucie wartości, napady lęku, objawy stresu, dysfunkcje seksualne, objawy depresyjne, prokrastynacja, radzenie sobie z porzuceniem, zdradą, zazdrością.

Z jakimi problemami do coacha?

Zapisz się na spotkanie z coachem jeśli:

Twoja wiedza, umiejętności i zaufanie do siebie jest niewystarczające by ów cel osiągnąć przejawiasz podejście i zachowania, nie sprzyjające realizacji celu. nie zdajesz sobie sprawy ze swoich mocnych stron, zasobów czy talentów i nie wiesz jak je rozwijać

Kiedy skorzystać z coachingu?

Coaching osobisty sprawdzi się, gdy nasze oczekiwania obejmują:

  • lepszą organizację czasu, skuteczniejsze planowanie zadań zawodowych i godzenia ich z życiem osobistym;
  • ćwiczenie umiejętności interpersonalnych;
  • uporanie się z rutyną i złymi nawykami;
  • znalezienie sposobu na radzenie sobie z frustracją;

Dlaczego coraz więcej firm stosuje coaching?

Coachowie pracują z klientami w zakresach związanych z biznesem, rozwojem kariery, finansami, zdrowiem i relacjami interpersonalnymi. Dzięki coachingowi klienci ustalają konkretniejsze cele, optymalizują swoje działania, podejmują trafniejsze decyzje i pełniej korzystają ze swoich naturalnych umiejętności.

Ile kosztuje coaching?

Średnie ceny coachingu zaczynają się w przedziale 100–500 zł za jedno spotkanie, które może trwać w granicach 60–120 minut. W zależności od charakteru oraz celu spotkań proponowane są pakiety składające się z 4–10 sesji.

W czym pomaga coaching?

Coaching wspiera klienta w procesie nauki, zachęca do samodzielnego analizowania trudności i zmiany podejścia, a także motywuje do działania. Jedną z podstawowych form współpracy między coachem a klientem jest coaching indywidualny.

W czym może pomóc coach?

Jego zadaniem jest odnalezienie i wyzwolenie potencjału w swoim kliencie. Dzięki temu, że słucha, pomaga w znalezieniu potrzebnych rozwiązań. Coach poznaje cel człowieka i pomaga mu w jego realizacji. Nie tylko motywują do działania, ale podsuwają najpotrzebniejsze narzędzia, które mogą ułatwić cały proces.

Ile sesji coachingowych?

Na standardowy proces coachingowy składa się: Cykl 6 sesji coachingowych, każda po ok 1,5 godziny. Wypełnienie przez Ciebie kwestionariusza do diagnozy osobowości zawodowej lub kwestionariusza mocnych stron.