Czy Osteopatia jest bezpieczna?

Manualne leczenie, w przeciwieństwie do farmakoterapii, wiąże się z brakiem ryzyka działań niepożądanych. Zabiegi specjalisty osteopatii są więc bezpieczne.

Czy osteopata może zaszkodzić?

W sytuacji gdy przez zabieg osteopatyczny zmieniamy funkcję ruchu stawowego, mięśniowego, napięcie powięzi czy zwiększamy przepływ metabolitów nagromadzonych w dysfunkcyjnych lub bolesnych tkankach mechanizmy fizjologiczne pacjenta zaczynają silniej pracować co może dać również wrażenie, zmęczenia lub senności.

Z jakim problemem do osteopaty?

Osteopatia – główne wskazania do leczenia

Leczeniem możne objąć wszystkie grupy wiekowe, a wśród głównych wskazań wyróżniamy: Zespoły bólowe narządu ruchu (zespoły bólowe kręgosłupa, dyskopatie, rwa kulszowa, udowa, ramienna, neuralgia międzyżebrowa i podpotyliczna, zaburzenia ruchomości stawów, wady postawy)

Czy warto chodzic do osteopaty?

Od pacjentów osteopatia opinie zbiera pozytywne. Chorzy zgłaszają, że dzięki tej metodzie uniknęli np. operacji albo pozbyli się dolegliwości bólowych. Warunkiem powodzenia tej metody leczenia jest dobrze wyszkolony osteopata.

Jak często powinno się chodzić do osteopaty?

Z mojego doświadczenia w wieloletniej pracy jako osteopata wynika bezsprzecznie, że, w zależności od wyjściowego stanu pacjenta, u dorosłych od pierwszej wizyty u osteopaty po jednym, dwóch lub trzech tygodniach pacjent wymaga wizyty kontrolnej.

Ile kosztuje wizyta u osteopaty?

Dla przykładu, średnia cena pierwszej, godzinnej wizyty w klinice wynosi około 180 – 290 zł. Kolejna wizyta u osteopaty na ogół wiąże się z nieco niższą stawką. Średnia cena kolejnych, godzinnych wizyty w klinice w różnych miastach Polski na ogół utrzymuje się w przedziale 170 – 250 zł.

Czy osteopata jest lekarzem?

Jego praca polega na prowadzeniu terapii manualnej, czyli realizowanej przy użyciu własnych rąk. Osteopata ma odpowiednie wykształcenie – jest lekarzem medycyny lub fizjoterapeutą, mogącym pochwalić się dodatkowo ukończeniem specjalnych szkoleń.

Czy osteopata nastawia kregoslup?

Najlepszym sposobem na pozbycie się wymienionej przypadłości jest terapia osteopatyczna. Kompleksowe podejście do problemu dysfunkcji kręgosłupa pozwala skutecznie leczyć patologie w obrębie kręgosłupa.

Czy u osteopaty trzeba się rozebrać?

Osteopata obejrzy Cię z każdej strony, tak by móc postawić prawidłowe rozpoznanie i rozpocząć odpowiednie leczenie. Wymaga to rozebrania się do bielizny. Czasem to, co zobaczymy na skórze, już jest odpowiedzią na przyczynę dolegliwości pacjenta.

Czy Osteopatia jest skuteczna?

Osteopatia to ugruntowany system diagnozy klinicznej terapii manualnej, ponieważ koncentruje się głównie na zależnościach pomiędzy konkretnym elementem ciała i funkcjami przez nie pełnionymi. Osteopatia pozwala rozwiązać wiele problemów związanych z zaburzeniem funkcjonowania systemu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego.

Czym się różni Osteopata od fizjoterapeuty?

Odpowiadając na to pytanie należy rozróżnić rehabilitację od osteopatii. Rehabilitacja jest pewnym rodzajem ćwiczeń, np. wzmacniających i rozciągających. Osteopatia natomiast daje pacjentowi poprawę ruchomości i elastyczności w małych zakresach ruchu w miejscu, w którym występuje problem.