Czy Polak może założyć konto we Francji?

Odpowiedź jest bardzo prosta: każdy. Nie trzeba być obywatelem francuskim czy osobą zatrudnioną we Francji. Każda pełnoletnia osoba, która wylegitymuje się dowodem tożsamości i przedstawi dokument potwierdzający jej miejsce zamieszkania we Francji może otworzyć konto bankowe.

Czy można założyć konto we Francji?

Kto może otworzyć konto we Francji? Wszystkie osoby fizyczne rezydujące bądź przebywające na terenie Francji, które przedstawią dokument tożsamości i udokumentują miejsce zamieszkania, mają prawo do otwarcia konta w wybranej przez siebie placówce banku. Placówka zobowiązana jest zapewnić podstawowe usługi bankowe.

Czy obywatel polski może mieć konto za granicą?

Jeśli mieszkasz legalnie w jednym z krajów UE, masz prawo do otworzenia tzw. podstawowego rachunku płatniczego. Bank nie może odmówić Ci otworzenia podstawowego rachunku płatniczego tylko dlatego, że nie mieszkasz w kraju, w którym bank ma swoją siedzibę.

Czy Polak może otworzyć konto za granicą?

Konto osobiste można mieć w każdym kraju UE

Osoba, która chce założyć konto osobiste w innym państwie UE, nie musi przedstawiać potwierdzenia zamieszkania w kraju, w którym otwierany jest rachunek. Prawo to nie ma zastosowania do innych rodzajów rachunków bankowych, np. rachunków oszczędnościowych.

Czy Polak może mieć konto w banku szwajcarskim?

Czy Polak może założyć konto w Szwajcarii? Otwarcie rachunku jest w pełni legalne. Każdy Obywatel Unii Europejskiej ma otwartą drogę do bankowości w dowolnym kraju członkowskim. Wynika to z dyrektywy 2014/92/UE.

Jak założyć konto we Francji bez meldunku?

Odpowiedź jest bardzo prosta: każdy. Nie trzeba być obywatelem francuskim czy osobą zatrudnioną we Francji. Każda pełnoletnia osoba, która wylegitymuje się dowodem tożsamości i przedstawi dokument potwierdzający jej miejsce zamieszkania we Francji może otworzyć konto bankowe.

Jakie banki są we Francji?

We Francji działa kilka dużych banków, m.in. BNP Paribas, Crédit Agricole, Société Générale i Caisse d'Epargne. Musisz wybrać dowolny bank i założyć w nim konto jeśli chcesz pracować we Francji*.

Czy polski urząd skarbowy może zająć konto zagraniczne?

Czy polski urząd skarbowy może zająć konto dłużnika za granicą? Odpowiedź na to pytanie jest tak samo oczywista, jak w przypadku komornika. Oczywiście polski urząd skarbowy nie może prowadzić egzekucji długów podatkowych z zagranicznego konta dłużnika.

Czy można trzymac pieniądze w zagranicznym banku?

Zgodnie z unijnymi przepisami żaden bank nie może odmówić założenia konta w jakimkolwiek kraju Unii Europejskiej, nawet jeżeli dana osoba nie mieszka na jego terenie. Wyjątkiem jest sytuacja, w której osoba ta nie przestrzega unijnych przepisów dot. przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Gdzie trzymać pieniądze za granicą?

Każdy obywatel Unii Europejskiej ma prawo do otwarcia konta bankowego w dowolnym kraju członkowskim. Reguluje to dyrektywa 2014/92/UE. Chodzi mi o podstawowy rachunek płatniczy (tutaj jego polską wersję opisywał Maciek Bednarek). Do założenia takiego rachunku nie potrzebujemy adresu zamieszkania w danym kraju.

Czy urząd skarbowy może zająć konto za granicą?

Podsumowując, urząd skarbowy może wiedzieć o posiadaniu przez podatnika konta zagranicznego, ale nie może go zająć w celu wyegzekwowania zadłużenia w spłacie podatków. Może wystąpić o to z wnioskiem do organów podatkowych kraju, w którym dłużnik ma konto.