Czym pryskać morele na wiosnę?

W okresie nabrzmiewania pąków, kwitnienia oraz opadania liści drzewa opryskiwać środkami miedziowymi (Champion 50 WP, Cukarb 350 SC, Miedzian 50 WP/WG).

Kiedy robić oprysk moreli?

Brzoskwinia i morela

Oprysk można też wykonać jesienią po opadnięciu liści w dawce 10 g na 5 – 7,5 l wody i jest to ostatni oprysk miedzianem w ogrodzie w sezonie wegetacyjnym. Zaleca się stosowanie jednego oprysku w sezonie.

Jakie opryski w lutym?

Oprysk na zimujące szkodniki możemy przeprowadzić już w lutym, choć dobrym terminem będzie też marzec. Do tego oprysku polecane są takie środki olejowe jak: Emulpar 940 EC, Promanal 60 EC lub Treol 770 EC. Przy czym opryski Promanalem i Treolem, które zawierają olej parafinowy, należy wykonać zanim pojawią się liście.

Czym zasilić morele?

Można to osiągnąć poprzez zastosowanie nawozów mineralnych i organicznych oraz wapnowanie gleby. W zależności od zawartości fosforu i potasu w glebie, dawki tych składników wynoszą 100–300 kg P2O5 oraz 50–300 kg K2O na hektar (tabela 1).

Jakie opryski drzew owocowych w marcu?

W marcu opryskujemy drzewa jabłoni w celu zwalczania grzyba Podosphaera leucotricha, wywołującego mączniaka prawdziwego. Grzybnia zimuje na pędach i w pąkach, wraz z ruszeniem wegetacji grzyb infekuje rozwijające się liście. Na działkach opryskujemy jabłonie preparatem Siarkol 800 SC.

Kiedy pryskać miedzianem morele?

Drzewa i krzewy, które można chronić przed chorobami właśnie stosując opryski Miedzianem to przede wszystkim: Brzoskwinia i morela – zwalczamy kędzierzawość liści, a oprysk należy koniecznie wykonywać wczesną wiosną w okresie nabrzmiewania pąków liściowych (zaleca się także oprysk jesienią, po opadnięciu liści).

Co zamiast miedziana?

Promanal 60 EC lub Treol 770 EC. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest użycie środka Emulpar 940 EC produkowanego na bazie oleju rydzowego. Olej rydzowy to olej spożywczy otrzymywany z lnianki, będący tradycyjną specjalnością z Wielkopolski. Jest nie tylko bezpieczny ale wręcz bardzo zdrowy dla człowieka.

Kiedy pryskać miedzianem wiosną?

W terminie od marca do maja opryski Miedzianem 50 WP wykonujemy, gdy temperatura utrzymuje się powyżej 6°C. Wykonujemy je na roślinach już zarażonych patogenem chorobotwórczym, jak i profilaktycznie. Oprysk Miedzianem 50 WP wykonujemy w dni pochmurne i bezwietrzne.

Kiedy i co pryskać miedzianem?

Opryski miedzianem wykonuje się w okresie od marca do października. Dawkowanie oraz termin wykonywania oprysków jest szczegółowo opisany na etykiecie. Zaleca się, aby opryski wykonywać w dni pochmurne i bezwietrzne, przy temperaturze powyżej 6°C.

Kiedy nawozić morele?

Morele nawozimy na wiosnę, najlepiej nawozami organicznymi (kompost, obornik). Można też zastosować wieloskładnikowe nawozy mineralne o zbilansowanym składzie.

Czym nawozić drzewa owocowe na wiosnę?

W przypadku stanowiska dobrze przygotowanego przez pierwsze dwa lata stosujemy nawozy azotowe w postaci saletry amonowej (3 dag/m2) lub mocznika (3,5 dag/m2). Do tego ważne są również nawozy magnezowe, najlepiej siarczan magnezu stosowany w ilości około 2 dag/m2.