Dlaczego chcesz pracować w policji?

– szeroki katalog specjalizacji; – wyjątkową rolę społeczną – bycie policjantem to nie tylko zawód, jest to służba społeczeństwu; – przynależność do grupy zawodowej – poczucie tożsamości i wsparcie społeczne, organizacyjne.

Co motywuje mnie do pracy w Policji?

godna gratyfikacja za wykonaną pracę, ale bardziej Cię motywuje sumienne wykonanie nawet trudnego zadania, prestiż jakim się będziesz cieszył jako lider grupy oraz wśród społeczeństwa z racji wykonywania zawodu zaufania publicznego, zaspokojenie swoich ambicji zawodowych poprzez ciągłe doskonalenie się.

Jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej do Policji?

2. Rozmowa kwalifikacyjna do policji — pytania, które możesz usłyszeć

  • umiejętności komunikacyjne.
  • motywacja do podjęcia służby.
  • postawa społeczna.
  • zdolność autoprezentacji.

Co daje praca w Policji?

Zalety i przywileje. Zawód policjanta wiąże się z dodatkowymi przywilejami związanymi ze świadczeniami socjalnymi oraz wcześniejszą emeryturą. Policjant kończy służbę w wieku 55 lat lub po 25 latach służby. Dodatkowo świadczenie emerytalne jest wypłacane w wysokości 60 proc.

Jakie cechy powinien mieć dobry policjant?

Policjant powinien cechować się empatią i wrażliwością na problemy innych ludzi oraz chęcią niesienia im po- mocy. Powinien cechować się opanowaniem i zrównoważeniem, kontrolować swoje reakcje emocjonalne, by nie wpływały dezorganizująco na jego czynności.

Jak napisac motywację do policji?

Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozpatrzenie mojej kandydatury na przyjęcie do służby w Policji. Swoją przyszłość wiążę z pracą w Komendzie Policji w ………………………. Do złożenia kandydatury motywuje mnie chęć niesienia pomocy ludziom oraz silna potrzeba dbania o bezpieczeństwo kraju.

Co motywuje nas do pracy?

Rozwój osobisty i rozwój zawodowy, możliwości awansu

Możliwość awansu, możliwość rozwoju zawodowego, możliwość zdobycia nowych umiejętności, nowe wyzwania to dla wielu z nas ważne, jak nie najważniejsze priorytety przy wyborze pracy. Te czynniki motywacyjne pracodawcy zwykle lubią najbardziej.

Jak odpowiedzieć na pytanie o wady?

Swoją słabą stronę opisz jak wyzwanie, któremu starasz się sprostać. Powiedz, z czym masz problem, co zmotywowało Cię do zmiany i jak próbujesz z tym walczyć. Pokaż, że jesteś konsekwentny w pracy nad sobą. W ten sposób z pewnością zrobisz wrażenie na pracodawcy!

Jakie wady do Policji?

Wady

  1. Obawy dotyczące prywatności. …
  2. Brak dokładności. …
  3. Dyskryminacja. …
  4. Odpowiedzialność

Jak wygląda rozmowa z psychologiem do Policji?

Pierwsza część to test komputerowy, następnie kandydat rozmawia z psychologiem. Wszystko odbywa się jednego dnia. Policyjny psycholog zachęca, by kandydaci przed rozmową zastanowili się jakie mają predyspozycje do pełnienia służby i przede wszystkim przygotowali konkretne przykłady z życia.

Co jest trudnego w pracy w Policji?

Bezpośrednie zagrożenie w konkretnej sytuacji uważa się za jeden z najpoważniejszych stresorów pracy w Policji [5]. W trakcie interwencji narażeni są na śmierć, a często obrażenia ze strony przestępców decydują o zdrowiu i życiu cudzym oraz własnym.