Dlaczego drzewko szczęścia więdnie?

Drzewko szczęścia gubi liście bo jest źle podlewane Zbyt intensywne podlewanie, w połączeniu z ciężką ziemią w doniczce i niską temperaturą w pomieszczeniu, prowadzi do zalania korzeni. Objawami zalewania korzeni jest marszczenie się i opadanie liści.

Dlaczego drzewko szczęścia opada?

Grubosze owalne uprawiane w warunkach domowych chorują rzadko. Najczęściej spotykanym problemem jest opadanie liści. Może być ono wywołane przechowywaniem w zbyt niskiej temperaturze lub narażeniem rośliny na przeciągi – w takim wypadku drzewko szczęścia nagle i masowo zrzuca liście.

Gdzie najlepiej postawić drzewko szczęścia?

Najlepszym miejscem uprawy drzewka szczęścia jest okno południowe. W ciągu dnia drzewko szczęścia potrzebuje minimum 4 godzin bezpośredniego nasłonecznienia. Optymalna temperatura dla drzewka szczęścia to 20-22°C, ale bardzo dobrze radzi sobie również w temperaturze o kilka stopni wyższej.

Dlaczego liście grubosza marszczą się?

Jeśli zauważysz, że liście grubosza zaczynają się marszczyć, a potem opadać, to sygnał, że jego podłoże jest zbyt wilgotne. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest postawienie doniczki w jaśniejszym miejscu i zaprzestanie nawadniania.

Dlaczego grubosz marnieje?

Zbyt obficie podlewany grubosz, na pewno zmarnieje. Grubosza podlewamy w zależności od panującej w domu temperatury. Jeśli temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza, podlewamy go raz na dwa tygodnie, wtedy gdy ziemia jest już przesuszona. Gdy temperatura jest niższa, nawadniamy go rzadziej.

Czy drzewko szczęścia lubi słońce?

Drzewko szczęścia źle jednak toleruje bezpośrednie sąsiedztwo kaloryfera – ustawione na parapecie nad grzejnikiem może zacząć gubić liście. Drzewko szczęścia lubi stanowisko jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Najlepiej jest postawić je przy oknie wychodzącym na wschód albo zachód.

Czy grubosz lubi słońce?

Grubosze o srebrzystych liściach lubią dużo słońca dlatego powinny znajdować się blisko okna (o ekspozycji zachodniej, południowo-zachodniej lub nawet południowej z oddaleniem od okna).

Czego nie lubi drzewko szczęścia?

Drzewko szczęścia dające nadzieję mordercom roślin

Grubosz jest w stanie bardzo dużo znieść i ścierpieć jednak jest jedna rzecz której nie lubi. Podobnie jak koty nie przepada za nadmiarem wody. Ziemia pomiędzy podlewania mi musi koniecznie wyschnąć.

Czy grubosz lubi zraszanie?

Pielęgnacja rośliny nie jest zbyt skomplikowana. Jak zostało powiedziane wcześniej, nie należy moczyć liści Grubosza, dlatego o zraszaniu wodą możemy zapomnieć. To dlatego, że drzewko lubi bardzo suche powietrze. W pielęgnacji najważniejsze jest podlewanie (o czym mowa była w poprzednim akapicie) oraz nawożenie.

Jak zagęścić grubosza?

Grubosz z natury rośnie dość wolno, ale doskonale znosi cięcie (najlepiej wykonać je wiosną) i po zabiegu szybko wypuszcza młode liście i pędy ze śpiących oczek, dzięki czemu ładnie się zagęszcza i rozkrzewia.

Co zrobić aby grubosz zakwitł?

Zakwita pod koniec zimy albo na wiosnę, ale tylko wtedy, gdy odczuje wyraźną różnicę między temperaturą lata i zimy. Aby pobudzić roślinę do kwitnienia, należy ją od października postawić w chłodnym miejscu. Kto ma ogród, może grubosza pozostawić tak długo, aż temperatura spadnie do ok. +5°C.