Dlaczego warto wyjechać na staż zagraniczny?

Korzyści z odbycia stażu za granicą: staż międzynarodowy zwiększy Twoje umiejętności komunikacyjne. Podczas stażu zagranicznego będziesz musiał stawić czoła trudnym sytuacjom. Będziesz musiał nauczyć się, jak sobie z nimi radzić i komunikować się z innymi, aby osiągnąć zadowalające rozwiązania.

Co daje staż zagraniczny?

Uczestnictwo w międzynarodowym stażu sprawi, że wyróżnisz się z tłumu, a dokładnie to Twoje doświadczenie będzie wyróżniać się wśród CV tysiąca innych kandydatów na rynku pracy. Tylko niewielki procent osób starających się o pracę może pochwalić się zagranicznym doświadczeniem nie tylko zawodowym.

Czy staże zagraniczne są płatne?

Europejska Służba Działań Zewnętrznych oferuje płatne i niepłatne staże w delegaturach UE na całym świecie….

Dlaczego chcesz wziąć udział w projekcie Erasmus+?

Dlaczego warto wziąć udział w programie Erasmus+?

Między innymi wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę na część studiów i praktykę, promuje mobilność pracowników uczelni, stwarza uczelniom liczne możliwości udziału w projektach wraz z partnerami zagranicznymi.

Jak szukać stażu za granicą?

Jeśli jesteście studentami, poszukiwania najlepiej rozpocząć od wizyty w uniwersyteckim Biurze Karier bądź Biurze Współpracy Międzynarodowej. Firmy często kontaktują się bezpośrednio z uczelniami wyższymi informując je o aktualnych stażach czy ofertach pracy dla młodych absolwentów.

Jak załatwić staż za granicą?

Jeśli jesteście studentami, poszukiwania najlepiej rozpocząć od wizyty w uniwersyteckim Biurze Karier bądź Biurze Współpracy Międzynarodowej. Firmy często kontaktują się bezpośrednio z uczelniami wyższymi informując je o aktualnych stażach czy ofertach pracy dla młodych absolwentów.

Ile trwają praktyki Erasmus?

Możliwość odbywania praktyk dotyczy także absolwentów uczelni, jednak rekrutacja musi odbywać się na ostatnim roku studiów. Praktyka zawodowa absolwenta musi się odbyć w ciągu jednego roku od ukończenia danego stopnia studiów (od obrony do zakończenia mobilności może upłynąć max. 12 miesięcy).

Jakie są plusy Erasmusa?

Podobnie jak na innych wymianach naukowych, wyjeżdżający studenci mają możliwość szlifowania języka obcego w naturalnym środowisku, poznawania nowej kultury, zwiedzania nieznanych miejsc oraz nawiązania międzynarodowych przyjaźni na całe życie. Niektórzy nawet znajdują swoje drugie połówki na studiach za granicą!

Co rozumiesz przez Erasmus+?

Erasmus+ to unijny program wspierający kształcenie, szkolenie, młodzież i sport w Europie. Jego budżet szacuje się na 26,2 mld euro. Jest to niemal dwukrotność kwoty finansowania przeznaczonej na poprzedni program (na lata 2014–2020).

Jak znaleźć pracodawcę na staż?

Koniecznie odwiedź Biuro Karier na swojej uczelni. Uczelnie z reguły współpracują z wybranymi firmami w zakresie praktyk i możesz znaleźć interesującą Cię ofertę w jednej z takich firm. Ponadto pracodawcy sami niejednokrotnie zgłaszają się do Akademickich Biur Karier z ofertami pracy lub stażu.

Czy okres pracy za granicą wlicza się do stażu pracy?

Jednak art. 86 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy mówi o tym, że udokumentowane okresy zatrudnienia przebyte za granicą u pracodawcy zagranicznego są zaliczane do okresów pracy w Rzeczpospolitej Polskiej w zakresie uprawnień pracowniczych.