Ile soku z 1 kg pomidorów?

1L soku = 1,5 kg pomidorów! Sok pomidorowy to świetna dawna pełna witamin ze zwiększoną zawartością likopenu. W przeciwieństwie do innych owoców i warzyw pomidory po lekkiej obróbce cieplej zawierają więcej likopenu niż surowe pomidory.

Ile wychodzi soku z 1 kg pomidorów?

Oto prosty przelicznik – z 1 kg pomidorów otrzymasz 750 ml przecieru (3 słoiczki). Wystarczy wiedzieć ile słoików przecieru chcesz przygotować i przeliczyć to sobie na kilogramy (dla przykładu 20 kg = 60 słoików – tyle właśnie ja zazwyczaj przygotowuję, choć w bieżącym 2020 roku przerobiłem ponad 25 kg).

Ile wyjdzie przecieru z 5 kg pomidorów?

2,2 kg przecieru czyli 6 słoików o obj. 300 ml): 5 kg pomidorów (lub więcej), pod przepisem znajdziesz wskazówki dot.

Ile soli na 1 litr soku pomidorowego?

Sok pomidorowy łatwo otrzymuje się z rozgotowanych pomidorów przepuszczając je przez wirówkę do soków – sokowirówkę. Do 1 litra soku dodajemy 5- 7 gram soli kuchennej oraz 10 – 30 gram cukru.

Jak zrobić pyszny sok z pomidorów?

Pomidory umyć, pokroić na kawałki, wrzucić do garnka z grubym dnem. Do pomidorów dodać posiekanego selera, doprowadzić do wrzenia, zdjąć z ognia. Pomidory przetrzeć przez sito, pestki i resztki skórek wyrzucić. Sok ponownie tylko zagotować, posolić do smaku.

Ile soli do domowego przecieru pomidorowego?

Przetarte pomidory przelewamy do czystego garnka i dodajemy łyżkę cukru i 1/2 łyżeczkę soli. Ponownie nastawiamy na małym gazie około 1 godzinę, aż przecier się zagęści.

Co się dodaje do soku pomidorowego?

Przepis na sok pomidorowy

  1. 3 kilogramy pomidorów,
  2. 1,5 l wody,
  3. łyżka cukru,
  4. łyżka soli,
  5. łyżka pieprzu.

Czym się różni passata od przecieru?

Passata pomidorowa, często jest nazywana przecierem, jednakże różnica polega na konsystencji produktu. Passata jest rzadszą formą, mimo iż skład jest taki sam. Pomidory zostają posiekane, a następnie poddawane procesowi przecierania.

Jaka jest różnica między koncentratem a przecierem pomidorowym?

Różni je przede wszystkim konsystencja i kolor, mniej intensywny kolor i rzadszą postać ma przecier pomidorowy, a koncentrat jest gęstszy i ma ciemniejszy odcień czerwieni. Ponadto koncentrat pomidorowy jest bardziej kwaskowaty i intensywny w smaku, a przecier wykazuje nieco delikatniejszy charakter.

Czy można przytyc od pomidorów?

Z pomidorami powinny się zaprzyjaźnić przede wszystkim panie, które chcą zgubić kilka kilogramów. Pomidory aż w 93 proc. składają się z wody, nie są więc bardzo kaloryczne. Dodatkowo zawierają błonnik, który na długi czas zapewnia uczucie sytości.

Co dodać do soku pomidorowego?

Wiele właściwości odżywczych posiada także sok pomidorowy z chili.

Dla osób, które lubią bardzo pikantne potrawy można przygotować sok pomidorowy, połączony z kilkoma przyprawami:

  1. selerem naciowym (2 łodygi),
  2. chili,
  3. czarnym pieprzem,
  4. zmieloną czerwoną papryką,
  5. sokiem z cytryny.