Jak bezboleśnie urodzić dziecko?

Lista sposobów walki z bólem na sali porodowej jest całkiem spora – znieczulenie podpajęczynówkowe lub zewnątrzoponowe, poród w wodzie, masaż, muzykoterapia. Ostatnio prawdziwym hitem okazuje się jednak gaz rozweselający.

Co jest gorsze od bólu porodowego?

Niektóre kobiety porównują go do wielokrotnie spotęgowanego bólu menstruacyjnego, inne do ataku kolki nerkowej i bólu przypominającego rodzenie kamienia, a jeszcze inne do łamania kilku kości jednocześnie.

Co wpływa na szybki poród?

Nastawienie psychiczne rodzącej

Pozytywne nastawienie, dobre samopoczucie powoduje, że poród postępuje szybciej. Poza tym, gdy kobieta rodzi kolejny raz, wie już jak wygląda poród, czego można się spodziewać, czuje się wówczas bezpiecznie, a tym samym ma to wpływ na przyśpieszenie porodu.

Co wam pomogło przyspieszyć poród?

Wysiłek fizyczny – spacery, chodzenie po schodach, sprzątanie, skakanie na piłce. Jest to chyba najlepiej udowodniona metoda „wywołania” porodu. Ruch powoduje, że nasze serce lepiej funkcjonuje, macica jest lepiej ukrwiona i przez to motywowana do skurczy.

Skąd wiadomo że poród się zbliża?

Ważną oznaką zbliżającego się porodu jest obniżenie się dna macicy. Dzieje się to na około 3 tygodnie przed rozwiązaniem. To objaw, który przyszła mama może zaobserwować w lustrze (brzuch wydaje się opadnięty), ale też wyraźnie odczuć. Macica przestaje uciskać na narządy jamy brzusznej i przeponę.