Jak korzystać z metra po 70 roku życia?

Osobom, które ukończyły 70. rok życia, przysługuje prawo do przejazdów bezpłatnych. Bilet Seniora można kodować na każdym zaakceptowanym przez ZTM nośniku także na Warszawskiej Karcie Płatniczej, Karcie Mazowieckiej i Karcie Miejskiej wydawanej przez gminy (przeznaczonej do biletów metropolitalnych).

Jakie zniżki po 70 roku życia?

Emeryci oraz ich małżonkowie pozostający na ich wyłącznym utrzymaniu oraz osoby przebywające w domach pomocy społecznej lub w zakładach opiekuńczych mają prawo do 50% ulgi w opłacie za wydanie paszportu. Z kolei osoby po ukończeniu 70 lat są zwolnione z tych opłat w ogóle.

Jak kupić bilet dla seniora?

Wystarczy kupić i aktywować kolejny bilet lub dokonać również w stacjonarnym Punkcie Obsługi Pasażera ZTM. Na samym końcu warto jeszcze wspomnieć o tym, iż osoby które ukończyły już 70 lat, nie muszą posiadać karty seniora. Zgodnie z obowiązującym prawem mogą one korzystać z zupełnie bezpłatnych przejazdów.

Czy emeryci płacą za bilety?

Z reguły emeryci i renciści do ukończenia 70. roku życia korzystają ze zniżki 70 %. Po ukończeniu 70. roku życia przysługują przejazdy bezpłatne.

Ile płaci emeryt za przejazdy MPK?

Pozostali renciści oraz emeryci mają prawo do 50% ulg w przejazdach.

Ile kosztuje bilet dla seniora?

Osoby powyżej 70 lat mogą jeździć całkowicie bezpłatnie. Należy pamiętać, że bilety ze zniżką ważne są tylko z dokumentem tożsamości ze zdjęciem oraz potwierdzającym wiek pasażera. Emeryci i renciści mają prawo do dwóch przejazdów w roku pociągiem dowolnego przewoźnika (w klasie drugiej) ze zniżką 37%.

Jak załatwić Kartę seniora?

Ogólnopolska Karta Seniora jest wydawana bezpłatnie już w 160 gminach i miastach, które przystąpiły do programu. O kartę można ubiegać się także na uniwersytetach trzeciego wieku lub w klubach zrzeszających seniorów.

Jak senior ma wejść do metra?

Bilet ważny jest z dokumentem tożsamości potwierdzającym wiek pasażera. Osobom, które ukończyły 70. rok życia, przysługuje prawo do przejazdów bezpłatnych.

Co daje Karta Seniora?

Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora? Każdy senior, który ukończył 60 lat może wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.

Co daje Karta seniora?

Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora? Każdy senior, który ukończył 60 lat może wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.

Jakie są zniżki na Kartę seniora?

Posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora mogą skorzystać ze zniżek w następujących obszarach:

  • kultura i sztuka – bilety wstępu do muzeum, teatru;
  • sport i rekreacja – aerobik, zajęcia taneczne;
  • usługi – remontowo-budowlane, wulkanizacyjne, weterynaryjne;
  • restauracje i kawiarnie;
  • turystyka i noclegi;