Jak kupić pierścionek zaręczynowy nie znając rozmiaru?

Zrób z nitki pętelkę i delikatnie nałóż ją na palec dziewczyny tak, jakbyś chciał założyć obrączkę. Jeśli pętelka przechodzi przez staw palca, rozwiń ją i zmierz jej długość za pomocą linijki. Po podaniu wymiarów jubilerowi dowiesz się, jaki rozmiar pierścionka nosi Twoja ukochana.

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Jeśli zakup pierścionka nie jest tajemnicą, najlepiej jest zmierzyć obwód palca (serdecznego w przypadku pierścionków zaręczynowych i obrączek, środkowego w przypadku innych pierścionków) tasiemką, sznurkiem lub paskiem miękkiego papieru. „Miarka” powinna znajdować się za kostką, bliżej nasady.

Jak sprawdzić jaki mam rozmiar pierścionka?

Nitkę lub cienki sznurek owiń w koło mierzonego palca w miejscu, na którym nosisz pierścionek. Odetnij lub zaznacz miejsce w którym nitka dokładnie owija palec, zmierz dokładnie otrzymaną długość nitki linijką i zamień wynik na mm. Następnie podziel długość nitki w mm przez 3.14, otrzymasz wtedy średnicę pierścionka.

Ile luzu powinien mieć pierścionek?

Pierścionek o odpowiednim obwodzie nie zsunie się sam podczas mycia rąk, ale jednocześnie nie będzie nieprzyjemnie uciskał palca. Przyjmuje się, że najlepszy rozmiar pierścionka to taki, który przechodzi z lekkim oporem przez najszerszą kostkę palca i luźno oplata jego nasadę.

Jak dyskretnie zmierzyć rozmiar palca?

oporem.

  1. Najlepiej zmierzyć wewnątrz średnicę starego pierścionka suwmiarką lub.
  2. linijką – jeśli jest noszony na prawej dłoni, na serdecznym palcu
  3. właściwie nie ma możliwości pomyłki.
  4. Ponieważ jeden rozmiar to 0,33 mm różnicy pomiędzy rozmiarami –
  5. pamiętajmy, żeby dokonać pomiaru precyzyjnie.

Po czym poznać że pierścionek jest za mały?

Pierścionek nie może być ani zbyt szeroki, aby nie zsuwał się z palca, ani zbyt ciasny, aby nie powodował dyskomfortu podczas noszenia. Dobrze dopasowany rozmiar przejdzie przez staw palca z lekkim oporem, ale u nasady będzie leżeć swobodnie.

Czy rozmiar pierścionek jest uniwersalny?

Jubilerzy na całym świecie posługują się tzw. ryglem miarowym (zwanym też trzpieniem miarowym) lub obrączką miarową. W ten sposób rozmiary pierścionków są uniwersalne.

Czy pierścionek powinien się obracać?

Ogólna zasada jest taka, że pierścionek, który dobrze pasuje, to taki, który łatwo wchodzi na palec, ale z trudem się go zdejmuje. Noszenie pierścionka nie powinno powodować żadnego dyskomfortu, a pierścionek powinien leżeć na palcu bez obracania się.

Kiedy palce są grubsze?

Pamiętaj, że latem Twoje palce puchną. Dzieje się tak z powodu wysokich temperatur. Palce są opuchnięte, przez co i obwód palca się zwiększa. Kiedy latem kupujesz dość luźny pierścionek, kiedy palce są spuchnięte, weź pod uwagę to, że kiedy zrobi się zimniej, pierścionek może być zbyt luźny.

Kiedy pierścionek jest za ciasny?

Aby zapewnić wysoki komfort noszenia, pierścionek nie powinien być zbyt luźny, ani za ciasny. Jeśli poruszając delikatnie palcem pierścionek zsuwa się, lub też do nałożenia pierścionka potrzeba użycia większej siły, to znak, że jego rozmiar jest nieprawidłowy. Jak go dobrać?

Co oznacza za mały pierścionek zaręczynowy?

Z tym jednak związany jest kolejny przesąd, mówiący o tym, że gdy pierścionek będzie zbyt mały lub zbyt duży, to małżeństwo szybko się rozpadnie. Zbyt ciasny pierścionek oznaczać ma złe dopasowanie partnerów i dominację mężczyzny w małżeństwie, z kolei zbyt luźny – brak wierności.