Jak leczyć zapalenie pochewek ścięgien nadgarstka?

Leczenie zapalenia pochewek ścięgien lekarz zaczyna od wytłumaczenia istoty choroby pacjentowi, zaleceniu ograniczenia aktywności fizycznej (lub pracy). Może też zastosować niesteroidowe leki przeciwzapalne podawane doustnie oraz zalecić miejscową fizykoterapię (np. jontoforeza lub laser).

Ile trwa zapalenie pochewki?

Ostre zapalenie pochewki ścięgna trwa zazwyczaj kilka dni. Czasami dolegliwość staje się przewlekła i nie przechodzi tygodniami czy nawet miesiącami. Jeżeli miejsce dotknięte schorzeniem jest spuchnięte i zaczerwienione, zimne okłady pomogą złagodzić te objawy.

Co jest dobre na zapalenie ścięgna?

Obecnie, jedyną metodą leczenia tej dolegliwości jest łagodzenie bólu i stanu zapalnego przy pomocy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Gdy ból nie ustępuje, stosuje się iniekcje leków steroidowych bezpośrednio w obolałe miejsce. Uzupełnieniem leczenia jest fizykoterapia.

Jaka maść na zapalenie ścięgna?

Voltaren emulgel to preparat stosowany w przypadku urazów, stanów zapalnych, nawyrężeń, skręceń czy stłuczeń ścięgien, mięśni, stawów.

Jak leczenie zapalenie pochewki ścięgna kciuka?

Leczenie nieoperacyjne choroby de Quervaina zakłada stosowanie ortezy, kortykosteroidów czy fizykoterapię. Wśród ważnych wskazań podczas leczenia zachowawczego znajduje się unikanie wykonywania czynności, które powodują ból nadgarstka – zaciskanie pięści czy chwytanie ciężkich przedmiotów.

Jaki lekarz leczy zapalenie ścięgien?

Jeśli odczujesz objawy zapalenia ścięgna, udaj się do lekarza pierwszego kontaktu lub do ortopedy. Diagnoza stawiana jest na podstawie szczegółowego wywiadu, a badania obrazowe, które uwidocznią wyraźnie zmiany w ścięgnach to przede wszystkim USG oraz rezonans magnetyczny.

Jakie leki na ścięgna?

Tendoxan to specjalistyczny preparat do postępowania w profilaktyce uszkodzeń ścięgien i więzadeł oraz w procesach wspomagających ich regenerację. Tendoxan zawiera TendoComplex – unikalne, przebadane naukowo składniki, z których zbudowane są ścięgna i więzadła: mukopolisacharydy, kolagen typu I, witaminę C oraz mangan.

Jakie okłady na zapalenie ścięgna?

Lód jest skuteczny gdy użyjemy go od razu po pojawieniu się urazu. Przez około 15 – 20 minut, co 4-6 godzin, od 3 do 5 dni należy przykładać w okolicy ścięgna Achillesa lód owinięty w cienką tkaninę lub specjalnie przystosowane okłady.

Co lepsze Voltaren czy traumon?

Przy urazach lepszym wyborem będzie Voltaren Max ze względu na działanie przeciwobrzękowe. Przy bólach reumatycznych, kręgosłupa czy kolan można zastosować Traumon. Zarówno Voltaren Max jak i Traumon zawierają substancje z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o podobnym mechanizmie działania.

Co na Nadwyrezone ścięgna?

Na samym początku, a więc chwilę po naderwaniu, należy unieruchomić nogę, rękę lub nadgarstek, a jeśli nie jest to możliwe – odciążyć ścięgno, aby nie narażać go na poważniejszy uraz. Po naderwaniu ścięgna zaleca się również okłady z lodu (nigdy bezpośrednio na skórę!), odpowiednie leki przeciwzapalne i maści.

Co na opuchnięte ścięgna?

Pomocne podczas leczenia zapalenia ścięgna Achillesa są zabiegi fizjoterapeutyczne, w których trakcie wykonywane są ćwiczenia rozciągające. Dobrym sposobem na przyspieszenie procesów gojenia są także masaże obolałego miejsca.