Jak spać po cesarskim cięciu?

Pierwsza doba po cesarskim cięciu: Po znieczuleniu (przewodowym lub ogólnym) w szpitalu, zanim wstaniesz z łóżka powinnaś najpierw w miarę możliwości jak najczęściej zmieniać pozycję, aby pobudzić krążenie i zminimalizować ryzyko powstania zakrzepu. Zmieniaj pozycję z leżenia na plecach na leżenie na boku.

Na co uważać po cesarskim cięciu?

Od czasu do czasu daj też ranie „pooddychać” i zrezygnuj z bielizny. Jeśli czujesz ból w czasie kaszlu, kichania czy śmiechu, przyciśnij brzuch poduszką. Dolegliwości będą się stopniowo zmniejszać. Rana z czerwonej stanie się różowa, a w końcu nieco jaśniejsza niż twoja skóra, niemal niewidoczna.

Jak podnosić się z łóżka po cesarce?

Tylko po prostu, POWOLI przekręć się na bok, odepchnij się ręką zewnętrzną i przejdź do siadu. ciągnięcie.

Czy można leżeć na brzuchu po CC?

Jeśli leżenie na brzuchu jest dla Ciebie dyskomfortowe, może wypróbować pozycję "leżenia w staniu" przy stole lub blacie, oczywiście umieszczając uprzednio poduszkę pod brzuchem. Pozycję powinnaś utrzymać około 15 minut. Jeśli poczujesz dyskomfort lub ból- przerwij.

Jak kichać po CC?

KASZEL I KICHANIE

W trakcie kichania i kaszlu zaktywuj mięśnie dna miednicy – (wyobraź sobie, ze w pochwie masz tampon, którego chcesz ścisnąć i zassać do góry), delikatnie dłonią przytrzymaj bliznę, a następnie poprzez rotacje tułowia obróć się w bok unosząc rękę.

Co powinno niepokoić po cesarce?

ropna wydzielina z rany pooperacyjnej; silny ból w okolicy rany pooperacyjnej; uczucie podwyższonej temperatury w miejscu rany pooperacyjnej; zaczerwienienie okolicy rany pooperacyjnej.

Ile godzin po cesarce można pić?

3. Jedzenie i picie Można pić płyny 30 minut po zabiegu i zacząć jeść regularne jedzenie 2 godziny po zabiegu.

Jak oddychać po cesarce?

Pamiętaj nie spiesz się, oddychaj, zatrzymuj się na boku, następnie zatrzymuj w siadzie i dopiero wstań na nogi. Przygotowałam Ci instruktarz dwóch sposobów wstawania po cięciu cesarskim. Bezpiecznych ze względu na ranę pooperacyjną, bezpiecznych dla Twojego kręgosłupa i komfortowych z punktu odczuwania bólu z rany.

Ile trzeba leżeć po cesarskim cięciu?

Cesarskie cięcie — rekonwalescencja

Cesarka trwa zdecydowanie krócej niż poród siłami natury, jednak powrót do formy zajmuje nieco więcej czasu. Kobieta po cesarskim cięciu zostaje w szpitalu od 3 do 6 dni, z czego pierwsze kilkadziesiąt godzin spędza w sali pooperacyjnej pod ścisłą opieką lekarzy i pielęgniarek.

Jak długo boli rana po cesarskim cięciu?

Ból brzucha po cięciu cesarskim jest zazwyczaj tępy, palący w okolicy rany pooperacyjnej, wzmaga się podczas wstawania z łóżka lub siadania. Związany jest z gojeniem się rozciętych powłok brzusznych i może się utrzymywać do około 2 tygodni po porodzie.

Czego nie można po cesarskim cięciu?

Produkty niewskazane po cesarskim cięciu

Nie jest zalecane również spożywanie produktów wzdymających (rośliny strączkowe, brukselka, brokuły) oraz picie wody gazowanej. Te produkty mogą powodować wzdęcia oraz ból brzucha.