Jak sprawdzić czy ma się ADD?

Osoby dorosłe z symptomem ADD mogą wykazywać problemy z organizacją codziennego życia i planowaniem wykonywania swoich obowiązków. Chorzy często gubią drobne rzeczy np. klucze lub dokumenty. Można u nich zaobserwować brak zdolności do wykonywania kilku rzeczy jednocześnie, osoby te często się rozpraszają.

Jak zdiagnozować ADD u dorosłego?

Mogą to być:

  1. Znaczne problemy z koncentracją i uwagą: pacjent z ADD miewa trudności ze skupieniem się na wykonaniu jakiejś czynności, ale i na utrzymaniu skupienia już podczas jej wykonywania. …
  2. Problemy z organizacją codziennego życia. …
  3. Trudności w wykonywaniu wielu zadań jednocześnie. …
  4. Zaburzenia emocjonalne.

Kto diagnozuje ADD u dorosłych?

Diagnoza w kierunku zespołu nadpobudliwości psychoruchowej to złożony proces, w który jest zaangażowanych zarówno psycholog-diagnosta, jak i psychiatra wyspecjalizowany w diagnozie i leczeniu ADHD.

Co pomaga na ADD?

Pojawia się coraz więcej badań potwierdzających terapeutyczne skutki medycznej marihuany na chorych z ADHD i ADD. Jedna z teorii mówi, że schorzenie wywołane jest przez nieprawidłowy rozwój układu endokannabinoidowego. Zażywanie konopi indyjskich pomaga ustabilizować jego działanie.

Co powoduje brak koncentracji?

Przyczyny zaburzeń koncentracji mogą być różne, a wśród nich: stres, przepracowanie i przemęczenie, problemy ze snem, nieregularne odżywianie i niedożywienie, nadmiar cukru w diecie. Problemy ze skupieniem uwagi pojawiają się także, gdy w naszym otoczeniu jest zbyt wiele rozpraszaczy, np.