Jak stosować nagietek na skórę?

Zastosowanie maści nagietkowej Maść nagietkowa służy do użytku zewnętrznego – nakłada się ją miejscowo na skórę. Łagodzi stany zapalne, przyśpiesza regenerację naskórka, działa przeciwwirusowo, grzybobójczo, bakteriobójczo, nawilża naskórek.

Czy maść nagietkowa można stosować na twarz?

Maść nagietkowa z arniką przeznaczona jest do kuracji skóry ciała i twarzy. Receptura złożona jest z naturalnych składników, w tym nagietka i arniki. Pierwszy ze składników, od stuleci stosowany w łagodzeniu zmian skórnych, przyspiesza gojenie i pomaga uśmierzyć podrażnienia, oparzenia i ukąszenia.

Z czym laczyc nagietek?

Kwiat nagietka razem z rumiankiem, korą dębu czy szałwią wchodzi w skład mieszanek ziołowych polecanych na dolegliwości kobiece (np. Vagosan). Napar z tych ziół ma działanie przeciwzapalne i służy do irygacji, przemywania i odkażania. Takie mieszanki można stosować w stanach zapalnych sromu.

Na co pomaga krem nagietkowy?

Sprawdza się doskonale na trądzik, żylaki, hemoroidy oraz wszelkie oparzenia, odmrożenia i odleżyny. To także niezastąpiony środek przy ropnych zapaleniach skóry. Przyspiesza gojenie ran i urazów. Sprawia, że szybciej znikają siniaki, otarcia i wybroczyny skórne.

Jak stosować nagietek?

Nagietek może być również używany do płukania jamy ustnej oraz gardła. W tym przypadku jedna łyżka stołowa suszonych płatków nagietka powinna zostać zalana szklanką wrzątku i parzona pod przykryciem około 10 minut, po czym należy odcedzić wywar. Zalecane jest picia pół szklanki dwa razy dziennie.

Co można smarować maścią nagietkowa?

Maść nagietkową można również stosować na żylaki nóg, pomocniczo – w leczeniu trądziku i wyprysków oraz w przypadku rozstępów i blizn.

Zastosowanie maści nagietkowej

  • oparzeń (także słonecznych),
  • odmrożeń,
  • łagodnych wysypek,
  • drobnych zranień, zadrapań, otarć,
  • a także do zmiękczania i złuszczania naskórka.

Czy Nagietek pomaga na trądzik?

Nagietek – zioło na trądzik o wielokierunkowym działaniu

Preparaty z kwiatu nagietka wzmacniają też siły obronne organizmu. Napar sukcesywnie redukuje stany zapalne skóry oraz przyspiesza ich gojenie. Dlatego wyciągi z nagietka stanowią główny składnik toników do cery trądzikowej.

Czy nagietek jest trujący?

Wszystkie części rośliny są trujące, spożycie większych ilości jest niebezpieczne. Nagietek lekarski w średniowieczu był stosowany w zaburzeniach pracy jelit i chorobach wątroby.

Jak zrobić krem do twarzy z nagietka?

Nagietkowy macerat wodny (sok): Drobno posiekaj 50 ml płatków nagietka, skrop alkoholem i rozcieraj w moździerzu, dodaj do roztarcia łyżeczkę glicerytu lub gliceryny. Owiń folią moździerz i odstaw na 20 minut.

Czy nagietek pobudza?

Także olejek eteryczny z nagietka stosowany doustnie po rozcieńczeniu w wodzie, ma działanie antyseptyczne i pobudzające.

Kiedy sieje się nagietki?

Nasiona nagietka lekarskiego można siać wprost do gruntu od początku kwietnia do połowy czerwca. Powinno się wcześniej przygotować stanowisko, starannie je odchwaszczając, przekopując szpadlem i rozpulchniając grabiami. Nasiona należy wysiewać w rzędach co około 40 cm. Wschody pojawiają się po 10-14 dniach.