Jak wygląda rekrutacja do Straży miejskiej?

Etapy rekrutacjina stanowisko strażnik miejski: Test sprawności fizycznej. Test z wymaganej na stanowisku strażnika miejskiego wiedzy. Rozmowa kwalifikacyjna. Analiza nadesłanych dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań dodatkowych.

Co trzeba zrobić żeby dostać się do straży miejskiej?

Strażnik musi posiadać minimum średnie wykształcenie, a jeśli ma zamiar pełnić kierownicze stanowiska – wykształcenie wyższe i minimum trzyletni staż pracy. Dodatkowo przy rekrutacji przedstawić trzeba zaświadczenie o niekaralności (w tym za przestępstwa skarbowe), a także mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Jakie badania lekarskie do straży miejskiej?

Badania strażników gminnych/miejskich obejmuje:

  • ogólne badanie stanu zdrowia w tym ocenę:
  • narządu słuchu i równowagi.
  • układu krążenia.
  • układu ruchu.
  • układu nerwowego.
  • inne konsultacje specjalistyczne i badania dodatkowe wynikające z narażenia zawodowego.

Ile godzin pracuje strażnik miejski?

Stosownie do art. 29a ust. 1 ustawy o strażach gminnych obowiązki pracownicze strażnika powinny być ustalone w sposób pozwalający na ich wykonywanie w ramach przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w 4-miesiecznym okresie rozliczeniowym.

Ile trwa szkolenie w straży miejskiej?

Szkolenie prowadzi oficer Policji i komendant Straży Miejskiej. Koszt 2 dniowego szkolenia ( 20 godzin dydaktycznych ) wynosi 550 złotych w tym (wyżywienie i zakwaterowanie). Kończy się wydaniem zaświadczenia odbycia szkolenia w ramach doskonalenia zawodowego.

Ile zarabia początkujący strażnik miejski?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 4 170 PLN brutto. Co drugi strażnik miejski otrzymuje pensję od 3 800 PLN do 5 100 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych strażników miejskich zarabia poniżej 3 800 PLN brutto.

Jak wygląda egzamin na strażnika miejskiego?

Część pisemna egzaminu polega na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań zawierających po trzy propozycje odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Za każdą prawidłową odpowiedź strażnik uzyskuje 1 punkt. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu wynosi 60 minut.

Ile zarabia się w straży miejskiej?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 4 170 PLN brutto. Co drugi strażnik miejski otrzymuje pensję od 3 800 PLN do 5 100 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych strażników miejskich zarabia poniżej 3 800 PLN brutto.

W jakim systemie pracuje straż miejska?

W straży miejskiej pracujemy w podstawowym systemie czasu pracy, od poniedziałku do soboty. Jest to praca zmianowa – od poniedziałku do czwartku – dwie zmiany (po 8 godzin), piątek i sobota – trzy zmiany.

Czy do straży miejskiej trzeba mieć maturę?

Jak zostać strażnikiem miejskim? Aby zostać strażnikiem miejskim trzeba posiadać obywatelstwo polskie i mieć ukończone 21 lat. Kandydat nie może być karany sądownie, musi mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej, posiadać minimum średnie wykształcenie oraz pełnię praw publicznych. Należy zdać egzamin po szkoleniu.

Ile trwa szkolenie w straży miejskiej Poznań?

Po przyjęciu będą musieli przejść kurs podstawowy, który trwa miesiąc, a następnie odbędą praktyki. – Na końcu czeka ich egzamin. Zanim złożą przysięgę, proces szkolenia potrwa około dwóch miesięcy – wyjaśnia P. Piwecki.