Jak wygląda wykres słupkowy?

Wykresy słupkowe mają postać prostokątów (słupków) równoległych do siebie. Każdy z prostokątów przedstawia liczebność danego wariantu cechy. Im liczniej reprezentowany jest dany wariant cechy w zbiorowości, tym wyższy będzie słupek odpowiadający temu wariantowi.

Jak zrobić wykres słupkowy?

Excel 2016: kliknij pozycję Wstawianie > ikonę Wstaw wykres kolumnowy lub słupkowy i wybierz odpowiednią opcję wykresu kolumnowego. Excel 2013: kliknij pozycję Wstawianie > Wstaw wykres kolumnowy i wybierz odpowiednią opcję wykresu kolumnowego.

Jak opisać wykres słupkowy?

Jak opisać wykresy słupkowe

Wykresy słupkowe pokazują, która kategoria jest największa, a która najmniejsza. Każda grupa powinna być niezależna, aby zmiany w jednej nie wpływały na inne. Nie ma znaczenia, czy słupki lub kolumny są umieszczone pionowo lub poziomo.

Co to jest wykres słupkowy?

Wykres słupkowy służy do porównywania poszczególnych elementów. Na przykład możesz porównać sprzedaż biletów według lokalizacji lub pokazać podział pracowników na stanowiska.

Czym się różni wykres słupkowy od kolumnowego?

Wykres słupkowy to rodzaj wykresu, w którym wartości liczbowe są przedstawiane za pomocą poziomych prostokątów lub prostopadłościanów. Jest podobny do wykresu kolumnowego, a różni się tym, że „słupki” ułożone są poziomo, podczas gdy „kolumny” – pionowo.

Jakie są rodzaje wykresów?

Wykresy są graficznymi reprezentacjami danych liczbowych. Do wyboru dostępne następujące typy wykresów: słupkowy, liniowy, kombi, radarowy, punktowy, siatkowy, kołowy, lejkowy, blokowy i zegarowy, a także tabela przestawna i tabela prosta.

Jak wygląda wykres słupkowy Grupowany?

Wykres słupkowy w Excelu (grupowany, skumulowany lub 3D) jest bardzo podobnym typem do wykresu kolumnowego. Różni się tym, że jest obrócony o 90 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Podstawową zaletę tego typu wykresu stanowi możliwość łatwego czytania umieszczonych na nim etykiet danych.

Jak czytać wykresy słupkowe?

Wykresy słupkowe (OHLC)

Dolny fragment słupka prezentuje najniższy odnotowany poziom cenowy, podczas, gdy szczyt słupka obrazuje najwyższą cenę, po jakiej dokonano transakcji w danym przedziale czasowym. Cały słupek odzwierciedla zakres, w jakim poruszała się cena w konkretnym okresie.

Co powinien zawierać wykres?

Wymagania wykresu

Każdy wykres powinien posiadać tytuł oraz źródło, a także zawierać legendę, czyli objaśnienie znaków, barw, skali czy sposobu kreskowania użytych na wykresie. Tytuł wykresu powinien zwięźle informować o przedmiocie, czasie i miejscu przedstawionego graficznie zjawiska.

Kiedy stosujemy wykres słupkowy?

Wykresy słupkowe są przydatne przy wyświetlaniu trendów w czasie i przedstawianiu wielu serii danych. Wykresy warstwowe są przydatne do przedstawiania wielkości zmiany w czasie. Skumulowane wykresy warstwowe są także używane do obrazowania relacji części do całości.

Kiedy wykres słupkowy a kiedy kołowy?

Jeżeli chcielibyśmy pokazać dane w formie rankingu, jeszcze lepiej sprawdzi się wykres słupkowy. Jeżeli chcemy jednak dane pokazać jako udział w całości możemy użyć skumulowanego wykresu słupkowego. Tutaj jednak również występuje problem z porównywaniem kategorii, ale swoje zadanie spełnia lepiej niż wykres kołowy.