Jaki głos wydaje altówka?

Altówka jest bardzo podobna do skrzypiec, tylko nieco od nich większa. W rodzinie instrumentów smyczkowych pełni funkcję głosu „altowego”.

Jaki dźwięk wydaje altówka?

Altówka jest nieco większa od skrzypiec, choć budowa instrumentów jest poza tym drobiazgiem bardzo podobna. Standardowe długości pudeł występują w kilku rozmiarach, tyle że największe mają zastosowanie głównie koncertowe. Wydaje dźwięki od c do a3, dając inny, nieco łagodniejszy, ale zdecydowanie głębszy ton gry.

Jaki glos nasladuje altówka?

Zasada jest prosta: im większy instrument, tym dźwięk wydobywany z niego jest na ogół niższy. Przy instrumentach strunowych z grupy smyczkowych kolejność jest następująca poczynając od najwyżej brzmiącego: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas.

Jaki glos nasladuje wiolonczela?

Wiolonczela, choć wygląda jak skrzypce, jest od nich zdecydowanie większa. W rodzinie instrumentów smyczkowych pełni funkcję głosu „tenorowego”. Natomiast w kwartecie smyczkowym jest głosem „basowym”.

Czym się różnią skrzypce od altówki?

Altówka swoim wyglądem przypomina skrzypce, jednak posiada w swojej budowie różnice – przede wszystkim jest większa. Posiada też łagodniejszy ton, który jest niższy i głębszy niż brzmienie skrzypiec.

Jak inaczej altówka miłosna?

altówka miłosna, amorka, instrument muzyczny, chordofon smyczkowy wielkości altówki, o 5–7 strunach melodycznych i 7–14 rezonansowych, używany w XVII–XVIII w.

Jak inaczej nazywa się altówka?

Najpopularniejsze wyrazy bliskoznaczne słowa altówka to: amorka, kontralt, viola, wiola, … .

Jak nazywa się osoba która gra na altówce?

Muzyk grający na altówce to altowiolista.

Czym się różni wiolonczela od altówki?

ALTÓWKA, jest nieco większa od skrzypiec ale sporo mniejsza od wiolonczeli. Charakteryzuje się wyjątkowo szlachetnym, głębokim brzmieniem. Trzyma się ją tak samo jak skrzypce, i tak samo jak na skrzypcach dźwięk wydobywa się przy pomocy smyczka.

Kto gra na altówce?

altowiolista (język polski)Edytuj.

Kto wyrabia altówki?

Stelmach musiał posiadać dużą widzę na temat drewna. Dziedzina zajmująca się wyrobem instrumentów muzycznych mających struny, takich jak: skrzypce, altówki, wiolonczele, kontrabasy. Lutnik, czyli osoba wykonująca to rzemiosło poza wytwarzaniem instrumentów, zajmował się także ich odnawianiem i rekonstrukcją.