Jaki grzebień dla kota długowłosego?

Koty długowłose najlepiej na początku czesać grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami. Pozwoli to na rozczesanie ewentualnych kołtunów. U kotów krótkowłosych najlepiej zaczynać od zgrzebła. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy chcesz użyć furminatora.

Jaka szczotka dla kota długowłosego?

Niezbędnym wyposażeniem właściciela kota długowłosego jest też szczotka o miękkim, naturalnym lub nylonowym, włosiu. Używamy jej wtedy, kiedy futro jest już rozczesane – szczotka pozwala na uniesienie futra, które wygląda na bardziej puszyste i zadbane.

Czym czesać kota z długą sierścią?

Kota długowłosego czesz metalowym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Plastikowy grzebień będzie elektryzować futro, dlatego używaj go do wstępnego czesania sierści i rozplątywania kołtunów. Drugi, dodatkowy, gęsty grzebień przyda Ci się do wyczesywania martwych włosów.

Co jest najlepsze do czesania kota?

Dobrym wyborem są gumowe szczotki, które są dość łagodnie zakończone. Jest to bardzo ważne w przypadku ras krótkowłosych. Zbyt długie ząbki mogłyby podrażnić skórę. Czesanie za pomocą gumowej szczotki jest czystą przyjemnością, jednak należy pamiętać, że służy ona raczej do wyczesywania wierzchniej części futerka.

Jak czesać kota który tego nie lubi?

Podczas czesania konieczne jest zachowanie delikatności, nie nadaje się on do korzystania codziennego – poleca się go stosować mniej więcej raz w tygodniu, by nie usunąć całego podszerstka. W przypadku kotów długowłosych przed wyczesaniem podszerstka konieczne jest wyczesanie wszystkich kołtunów i filców.

Czy furminator jest dobry?

Model ma sporo zalet, jednak jak wskazują opinie, nie jest odpowiedni dla psów z dłuższą sierścią. W przypadku pielęgnacji sierści takiego zwierzęcia czas zabiegu jest długi, a późniejsze efekty nie tak zadowalające, jak można by tego oczekiwać. To szczotka i furminator w jednym.

Co to znaczy furminator?

FURminator to jedno z podstawowych narzędzi groomerskich używanych w salonach pielęgnacji psów i w warunkach domowych. Skutecznie usuwa podszerstek, jest wygodny i łatwy w użyciu. Z jego pomocą bez problemu zadbasz o sierść swojego pupila.

Co daje wyczesywanie kota?

Wyczesywanie kotów to bardzo istotny zabieg pielęgnacyjny. Ma on przede wszystkim korzystny wpływ na zdrowie kota oraz na kondycję jego sierści. Dodatkową zaletą jest widocznie mniejsza ilość fruwającej sierści w każdym zakątku domu.

Czy kotu czesze się ogon?

Ogon u kotów puszystych (np. syberyjskich) można czesać szczotkami o włosiu naturalnym. Tu znowu przyda się specyficzna wiedza na temat ras – u niektórych ras ogona czesać nie wolno, albo robi się to niezwykle delikatnie (np. maine coon)!

Co ile powinno się kąpać kota?

Koty o krótszej sierści powinny być kąpane nie częściej niż co 6 tygodni. W okresie linienia powinny wystarczyć z kolei 2-3 kąpiele na rok. Tymczasem długowłose koty wymagają częstszego mycia, zależnie od stanu czystości sierści. Nie kąpmy ich jednak częściej niż raz na 3 tygodnie.

Czy można czesać kota pod włos?

Koty długowłose można czesać z włosem i pod włos (podnosi to włos i ułatwia rozczesanie od skóry). Poleca się zaczynać czesanie od okolic głowy i kryzy. Do pomocy przy rozczesaniu kołtunów można użyć specjalnego sprayu lub pudru/talku.