Kiedy pryskać pomidory od zarazy ziemniaczanej?

Pierwszy oprysk środkiem Revus 250 SC wykonuje się zapobiegawczo w przypadku zagrożenia chorobą lub po wystąpieniu pierwszych objawów chorób, w okresie od kwietnia do października. Maksymalnie można wykonać 3 opryski w sezonie w odstępach co 7-10 dni.

Kiedy pierwszy raz pryskać pomidory?

W przypadku pomidorów opryski można wykonywać na roślinach od momentu pojawienia się kwiatów do chwili, gdy około połowa owoców będzie czerwona. Miedzianu można użyć dwa lub trzy razy w sezonie wegetacyjnym w odstępach wynoszących 7 – 10 dni.

Kiedy zaraza ziemniaczana atakuje pomidory?

Objawy: Zaraza ziemniaka na pomidorze jest najgroźniejszą chorobą pomidorów. Szczególne intensywnie choroba występuje w lata chłodne i wilgotne. Najczęściej pierwsze objawy można zaobserwować w lipcu i sierpniu, choć przy sprzyjających warunkach może wystąpić również w czerwcu.

Czym pryskać pomidory przeciwko zarazie ziemniaczanej?

W przypadku znacznej infekcji skuteczne będą środki ochrony roślin (m.in. Amistar, Acrobat, Polyram). Niezwalczana zaraza może zniszczyć nawet 70% plonu. Przy alternariozie na liściach występują ciemnobrunatne plamy, które z czasem zasychają i kruszą się.

Kiedy pryskać na zarazę ziemniaka?

Dla odmian średniowczesnych powinien być wykonany do 15 sierpnia, natomiast u pozostałych do 1 września. Środki systemiczne (układowe), w dawce 2 kg/ ha: Planet 72 WP, Ridomil Gold MZ, (układowy i kontaktowy), Arastar Duo 480 SC (kontaktowy i układowy).