Skąd się wzięło OK?

Po raz pierwszy skrót ten został użyty w gazecie Boston Morning Post 23 marca 1839 r. Był on elementem zabawy słownej i stanowił zapis wymowy fonetycznej dwóch pierwszych głosek zwrotu "all correct". Prawdopodobnie jednak używano go już wcześniej, a był na tyle popularny, że redaktorzy odważyli się użyć go w druku.

Kto wymyślił OK?

Pierwszy raz w druku ukazała się w Boston Morning Post 23 marca 1839 roku jako skrót błędnej, ale powszechnej formy oll korrect. Używanie takiego zapisu przypisywano złośliwie prezydentowi Andrew Jacksonowi, który według przeciwników politycznych był półanalfabetą.

Skąd wzielo się OK?

Słowo „OK” pojawiło się po raz pierwszy w formie pisanej i „oficjalnie” 23 marca 1839 roku w gazecie „The Boston Morning Post”. Był to skrót popularnego wówczas w slangu, błędnie pisanego wyrażenia „oll korrect” („all correct”) oznaczającego „wszystko poprawnie”, „wszystko prawidłowo”.

Co to jest OK?

Słowo to oznacza w jęz. angielskim wszystko w porządku, dobrze, zgoda; por. all right.

O co chodzi z Boomer?

Pokolenie baby boomers (lub po prostu boomers) to osoby urodzone w latach 1946–1964, w trakcie powojennego wyżu demograficznego — baby boomu. Stąd też zwyczajowa nazwa tej generacji. Baby boomerzy są najczęściej rodzicami osób z pokolenia X albo starszych milenialsów i dziadkami pokolenia Z.

O co chodzi z ok Boomer?

OK Boomer” – związek frazeologiczny oraz mem internetowy, stanowiący ripostę młodszych pokoleń, która w znaczeniu odpowiada polskiemu zwrotowi „Cicho dziadku!”.

Jak się pisze w skrócie okej?

Dopuszczalne są cztery warianty: O.K. lub OK, również oryginalne okay lub spolszczone okej. W istocie formy O.K. oraz okay to formy zapożyczone, zgodne z angielską ortografią, natomiast okej i OK (bez kropek – bo tak zapisuje się w naszym języku skrótowce) to już „nasze” formy, dostosowane do zasad polskiej ortografii.

Skąd się wzięło co jest 5?

Co jest pięć lub z użyciem zapisu cyfrą co jest 5 jest równoznaczne z zapytaniem: o co chodzi? lub o co biega?. Często używane w dłużej formie: wiedzieć co jest 5, co oznacza wprost: wiedzieć o co chodzi.

Jaka jest różnica między ok a oki?

Nie ma żadnego oki, tylko okay a czyta się to literując OK – ou-kej. Wymowa i samo słowo są angielskie a nie polskie. Z kolei 'słowa' "oki" używają niedorozwinięci idioci a tym samym to pewna gwara a tych nie wlicza się tu… I bardzo dobrze.

Co oznacza OK w nicku?

OK to najprawdopodobniej skrót od all correct – „całkowicie poprawne, właściwe, słuszne”.

Dlaczego gen z?

Pokolenie Z to osoby urodzone po 1995 roku. Nie znają życia bez Internetu i social media. Są otwarci i twórczy, ale niełatwo przychodzi im skupienie uwagi na jednym zadaniu. Ich główne cechy to mobilność, szybka reakcja na zmiany i realistyczne podejście do życia.