W którym roku były ostatnie mistrzostwa Europy?

W którym roku było ostatnie Euro?

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020, oficjalnie UEFA Euro 2020 – 16. edycja mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn. Turniej rozpoczął się 11 czerwca i trwał do 11 lipca 2021 w 11 miastach-gospodarzach i w 10 państwach.

Co ile lat odbywają się mistrzostwa Europy?

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, inaczej Euro, to cykliczny turniej, co do zasady odbywający się co 4 lata.

Gdzie są Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2022?

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny.

Ile razy Polska brała udział w Mistrzostwach Europy?

Reprezentacja Polski w piłce nożnej cztery razy wystąpiła na Mistrzostwach Europy.

Ile jest państw w UEFA?

Organizacja zrzesza 55 federacji narodowych, z Gibraltarem i Kosowem. Drużyny z 53 krajów występują w męskiej Lidze Mistrzów i Lidze Europy (poza Liechtensteinem, którego drużyny piłkarskie należą do szwajcarskiego systemu ligowego i Kosowem, którego drużyny nie spełniały warunków licencyjnych w sezonie 2016/17).

Gdzie był ostatni mundial?

Ostatnie mistrzostwa, które rozgrywane były na boiskach w Rosji w 2018 roku, wygrała Francja, która pokonała Chorwację 4–2. Finał mistrzostw świata jest ostatnim meczem turnieju, a reprezentacja, która wygrywa ogłaszana jest mistrzem świata.

W jakim kraju będzie Euro 2024?

Turniej odbędzie się na 10 stadionach w 10 różnych miastach w tym, po raz pierwszy, w Lipsku. Reprezentacja Włoch wygrała ostatni turniej (w 2021 roku), pokonując reprezentację Anglii w finale na Stadionie Wembley.