Jak dobrać średnicę wkładu kominowego?

Średnica przewodu spalinowego nie może być mniejsza niż średnica czopucha urządzenia grzewczego, ponieważ może to skutkować zmniejszonym ciągiem komina lub przy odpowiednich warunkach rewersem ciągu. Przykładowo nie można zastosować komina o średnicy fi 180 do kominka, którego wylot spalin posiada średnicę fi 200.

Jaką średnica wkladu do komina?

drewno, odpady, kotłów wszystko palnych najczęściej stosuje się kominy o średnicy 20 – 25 cm. Mogą także zdarzyć się kominy, których średnica będzie sięgała ok. 30 cm. koks lub ekogroszek optymalną średnicą komina jest 16 – 20 cm.

Jak dobrać wkład kominowy do pieca?

Wybierając wkład kominowy, zawsze trzeba upewnić się, co do wysokości temperatury spalin, które będą przez niego odprowadzane. Nowoczesne kotły na gaz lub olej wytwarzają spaliny o niskiej temperaturze. Do takich urządzeń są przeznaczone wkłady kominowe niskotemperaturowe – do 200oC.

Jaki wkład kominkowy do starego komina?

Wkład kominowy ze stali kwasoodpornej

To propozycja idealna, jeśli do starego murowanego komina chcesz podłączyć nowoczesne kotły na olej lub gaz.

Jaką minimalną średnica komina?

Należy jednak wiedzieć, że polskie prawo reguluje minimalną średnicę dla kominów dymowych, która wynosi Ø150 lub 140×140. Jeśli zatem użytkownik dobierze średnicę niższą od rekomendowanej, może mieć problem z odbiorem.

Jaki komin 180 czy 200?

Dopuszczalna jest sytuacja odwrotna, a więc nieznacznie większa średnica przewodu spalinowego w stosunku do średnicy czopucha. Tak więc podłączenie komina o średnicy fi 200 do kominka o wylocie spalin fi 180, nie będzie błędem.

Jaki wkład kominowy do pieca na drewno?

wkład kominowy stalowy żaroodporny – bardzo często jest wykorzystywany w piecach opalanych drewnem. W przypadku węgla także się je stosuje, ponieważ charakteryzują się wysoką odpornością na działanie wysokich temperatur.

Czy średnica komina ma znaczenie?

Wybór właściwej średnicy komina ma bardzo duże znaczenie dla pracy kotła oraz bezpieczeństwa. Nieodpowiedni przekrój może zmniejszyć efektywność urządzenia grzewczego, a także doprowadzić do braku ciągu. Średnicę komina można wyliczyć samemu, a także skorzystać z pomocy fachowców.