Jak zrobić kolorowe bezy?

Czym można zabarwić bezy?

Aby zabarwić bezy należy na każdą z nich nalać kilka kropel soku i delikatnie zamieszać łyżeczką.

Składniki:

  • białka z 2 jajek.
  • 100 g cukru pudru.
  • 4-5 kropli soku z cytryny lub octu.
  • sok z malin (lub inny)

Jak dodać barwnik do bezy?

Pianę przełożyć do rękawa cukierniczego z dowolnymi tylkami. Wyciskać bezy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Natomiast jeśli chcemy uzyskać bezy kolorowe należy do miseczki odłożyć część piany, dodać barwnik spożywczy o dowolnym kolorze, tyle, aby uzyskać pożądany kolor, wymieszać.

Jak upiec bezy kolorowe?

Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę. Dalej ubijając na najwyższych obrotach, dodawać stopniowo cukier. Gdy piana z białek będzie dobrze ubita, sztywna, lśniąca i cukier się rozpuści, rozłożyć ją do kilku miseczek i do każdej wmieszać trochę barwnika o wybranym kolorze.

Jak Zabarwic bezę na zielono?

Jak samodzielnie przygotować barwniki…

  1. Czerwony barwnik możemy zrobić z jagód alkarmesu, czyli Szarłatki Amerykańskiej. …
  2. Szczyptę szafranu namaczamy w kilka godzin w spirytusie. …
  3. Zielony barwnik otrzymuje się ze szpinaku. …
  4. Ten kolor wydobywamy z surowych ziaren kawy.

Czym zastąpić barwnik czerwony?

Czerwony kolor uzyskamy bez większego problemu, używając na przykład soku z buraków. To warzywo jest nie tylko zdrowe, ale zawiera też mnóstwo naturalnego barwnika, betaniny. Aby nie utracić barwiących właściwości soku buraczanego, wykorzystujmy świeże buraki.

Jak zabarwić ciasto bez barwników?

Węgiel jest naturalną substancją i można kupić go w każdej aptece. Użycie jest proste, wystarczy otworzyć kapsułkę, a proszek wymieszać z małą ilością gorącej wody i użyć jako barwnik. Nie zmienia smaku potraw, sprawia, że jedzenie ma właściwości detoksujące.

Jak Zabarwic bezę na czerwono?

Aby zrobić czerwony lukier wymieszaj cukier puder z sokiem wyciśniętym z buraków. Jeśli chcesz, aby lukier był purpurowy dodaj do niego kilka kropel soku z cytryny.

Dlaczego beza zmienia kolor?

Jeśli piekarnik grzeje zazwyczaj zbyt mocno, należy obniżyć temperaturę w stosunku do przepisu np. o 10°C (lub więcej, jeśli jest taka potrzeba). Zbyt wysoka temperatura powoduje bowiem, że cukier w masie zaczyna się karmelizować, beza robi się brązowa i może mieć gorzki posmak palonego cukru.

Z czego zrobić naturalne barwniki?

Naturalne barwniki – buraki, szpinak, kurkuma, węgiel aktywowany.

Czym zastąpić czerwony barwnik?

Naturalne barwniki spożywcze

  • Czerwony kolor uzyskamy bez większego problemu, używając na przykład soku z buraków. …
  • Czerwono-brązowy naturalny barwnik spożywczy otrzymamy również z gotowanych łusek cebuli. …
  • Krwistą czerwień daje z kolei sok z owoców czarnego bzu.

Czym można zastąpić barwnik?

Naturalne barwniki spożywcze

  • Czerwony kolor uzyskamy bez większego problemu, używając na przykład soku z buraków. …
  • Czerwono-brązowy naturalny barwnik spożywczy otrzymamy również z gotowanych łusek cebuli. …
  • Krwistą czerwień daje z kolei sok z owoców czarnego bzu.

Po co sok z cytryny do bezy?

Gotowa prawidłowo ubita piana bezowa jest sztywna, błyszcząca i bardzo gęsta. Możemy do bezy dodać kwaśne dodatki: sok z cytryny, ocet winny dzięki nim beza zwiększa swoją objętość i nie opada.

Po co dodaje się ocet do bezy?

Ocet – dodajesz po ubiciu białek celem ustabilizowania masy. Białko jajka składa się głównie z białka i wody a po odstawieniu masy na bok, od białka zacznie się oddzielać woda. Dodanie octu powstrzymuje masę białkową przed rozpadnięciem się. W piecu ocet wyparuje i nie wpłynie na bezę.

Dlaczego cukier wyplywa z bezy?

Czasami w trakcie suszenia bezy, albo po, zaczyna sączyć się z niej płyn. Oznacza to, że cukier nie był poprawnie rozpuszczony w trakcie jej ubijania. Im dłużej beza Pavlova jest ubijana tym lepsza szansa na to, że cukier się dobrze rozpuści.

Dlaczego beza jest mokra od spodu?

Masa bezowa jest płynna a uformowana beza nie trzyma kształtu – białka ‚przebite' lub cukier podczas ubijania dodawany zbyt szybko, w zbyt dużej ilości na jeden raz. Beza po upieczeniu ma brązowy kolor – zbyt wysoka temperatura w piekarniku. Wysusz bezy w lekko uchylonym piekarniku nagrzanym do 80ºC przez kilka godzin.

Co zrobić żeby beza była chrupiąca?

Piekarnik ustaw na temperaturę 80-100 ºC i susz bezę przez ok. 3 godziny. Można jeszcze obniżyć temperaturę do 70-80 ºC i suszyć bezę przez ok. 5-7 godzin przy lekko uchylonych drzwiczkach piekarnika.

Dlaczego wycieka syrop z bezy?

Czasami w trakcie suszenia bezy, albo po, zaczyna sączyć się z niej płyn. Oznacza to, że cukier nie był poprawnie rozpuszczony w trakcie jej ubijania. Im dłużej beza Pavlova jest ubijana tym lepsza szansa na to, że cukier się dobrze rozpuści. Wiadomo, drobniejszy cukier lepiej się rozpuszcza niż ten grubszy.