Jak zadać pytanie do Ministerstwa Finansów?

Te i inne pytania możesz zadać również przez formularz. Na podatki.gov.pl i wiecejwportfelach.gov.pl, oprócz sukcesywnie publikowanych informacji na temat podatkowych aspektów Polskiego Ładu, w tym przewodników i baz Q&A, dostępny jest formularz.

Jak zadać pytanie do ministerstwa?

W tym celu na stronie internetowej podatki.gov.pl należy wybrać pozycję Skontaktuj się z nami, a następnie opcję Czat z konsultantem.

Gdzie zadać pytanie o podatek?

Infolinia w sprawach podatkowych i celnych

do odwołania konsultanci infolinii Krajowej Informacji Skarbowej są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerami: 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych) 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych)

Gdzie zadzwonić w sprawie pitu?

801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych) tel. 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych)

Jak wysłać zapytanie do KIS?

pocztą elektroniczną na adres: kancelaria.kis@mf.gov.pl. przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą (za pośrednictwem platformy ePUAP), faksem pod numer: 33 472 79 04, na piśmie w kancelarii Krajowej Informacji Skarbowej (pok.

Jak odpowiedzieć na pytanie jak się masz?

Dobrze, w sam raz i w porządku.

Jaki jest identyfikator użytkownika w portalu podatkowym?

Każde konto na Portalu Podatkowym ma swój adres elektroniczny. Składa się ono z identyfikatora podatkowego NIP lub PESEL, ukośnika, loginu konta podatnika i ukośnika.

Jak napisać zapytanie do urzędu skarbowego?

Co musisz zrobić

  1. Pobierz i wypełnij wniosek, który znajdziesz w sekcji Co musisz przygotować.
  2. Zapłać za wydanie interpretacji podatkowej. Szczegóły znajdziesz w sekcji Ile zapłacisz.
  3. Wyślij wniosek do Krajowej Informacji Skarbowej. …
  4. Czekaj na przysłanie interpretacji indywidualnej.

Jak długo czeka się na odpowiedź z KIS?

KIS ma 3 miesiące, aby odpowiedzieć na Twój wniosek i wydać interpretację.

Jak sprawdzić kiedy zwrot podatku 2022?

Użytkownik będzie mógł samodzielnie uzyskać informację o dacie dokonania zwrotu czy zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe. Usługa jest dostępna wyłącznie w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl.

Czy można sprawdzić kiedy dostanie się zwrot podatku?

Oczekując na zwrot nadpłaty możesz sprawdzić jej status logując się do e-Urzędu Skarbowego. Dostępna tam usługa „Zwroty podatków” umożliwia samodzielne uzyskać informację o statusie zwrotu, dacie dokonania zwrotu czy zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe.

Ile się czeka na odpowiedź z KIS?

Z danych KIS wynika, że średni (przeciętny) czas oczekiwania na wydanie interpretacji to obecnie 68 dni.

Jak wybrnąć z trudnego pytania?

Dlatego zastosuj tu technikę zwaną „negatyw pozytywem”. Polega ona na zneutralizowaniu ujemnego wydźwięku pytania poprzez dodatnie postawienie sprawy. Np.: „Uważasz, że to źle? Ja widzę w tym wiele plusów: jestem niezależna, mam mnóstwo czasu dla siebie i święty spokój w domu”.

Jak odpowiadać na trudne pytania?

Odpowiedzi powinny więc być krótkie i zwięzłe. – Nie warto wdawać się w zbyt emocjonalną wymianę zdań, bo zwykle okazuje się stratą czasu i niszczy atmosferę dyskusji i współpracy. W złagodzeniu negatywnego nastawienia pytającego mogą za to pomóc komplementy.

Jak sprawdzić czy mam opłacone podatki?

Skorzystaj z Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów: www.podatki.gov.pl.

Jak sprawdzić czy ma się zaległości w urzędzie skarbowym?

Zadłużenie w Urzędzie Skarbowym możemy sprawdzić w prosty sposób. W tym celu należy złożyć specjalny wniosek, w którym wskażemy, jakie informacje chcemy uzyskać. Przede wszystkim powinniśmy sprecyzować, czy urzędnik ma w odpowiedzi określić wysokość zadłużenia, czy też wydać zaświadczenie o niezaleganiu płatności US.

Jak napisać wniosek ORD-IN?

Formularz ORD-IN jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych chcących złożyć wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego. Wniosek należy wypełnić w języku polskim, czytelnie – najlepiej literami drukowanymi. NIP na wniosku i na dowodzie wpłaty.

Kto wydaje objaśnienia podatkowe?

Minister Finansów wydaje ogólne interpretacje przepisów prawa podatkowego oraz objaśnienia podatkowe, żeby zapewnić jednolite stosowania prawa podatkowego.

Ile kosztuje napisanie wniosku o interpretację?

Wniosek o wydanie interpretacji podatkowej podlega opłacie w wysokości 40,- złotych. Jest to opłata od każdego stanu faktycznego podlegającego interpretacji. Dla wysokości opłaty nie ma natomiast znaczenia ilość zadanych do danego stanu faktycznego pytań.

Dlaczego nie ma zwrotu podatku?

Najczęściej będzie to zaliczenie nadpłaty na poczet zaległości podatkowych z wcześniejszych lat lub też niezapłaconych mandatów. Warto więc dokładnie sprawdzić, czy gdzieś w szufladzie nie zalega stary mandat. Jeśli tak, to mamy już odpowiedź, dlaczego zwrotu nie ma.

Jak sprawdzic czy dostanę zwrot z PIT?

Oczekując na zwrot nadpłaty możesz sprawdzić jej status logując się do e-Urzędu Skarbowego. Dostępna tam usługa „Zwroty podatków” umożliwia samodzielne uzyskać informację o statusie zwrotu, dacie dokonania zwrotu czy zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe.

Co zrobić gdy nie ma zwrotu podatku?

W takiej sytuacji podatnik ma prawo złożyć ponaglenie do organu podatkowego wyższego stopnia, czyli Dyrektora Izby Skarbowej. Pismo zostanie rozpatrzone, sprawa zbadana i jeśli Dyrektor stwierdzi winę właściwego Urzędu, rozpocznie postępowanie wyjaśniające oraz nakaże zwrot podatku.

Czy ktoś już dostał zwrot podatku 2022?

Wypłaty zwrotu możemy spodziewać się do 1 kwietnia 2022, jeśli PIT złożyliśmy drogą tradycyjną do dnia 15 lutego 2022 roku. Zwrot zostanie nam wysłany do 45 dni od dnia złożenia PIT-u, o ile złożyliśmy go za pośrednictwem kanału elektronicznego działającego od 15 lutego do 30 kwietnia 2022 roku.

Jak odpowiadać asertywnie?

Unikaj zwrotów „przepraszam, ale nie mogę” czy „wiem, że Ci zależy, ale…” – od razu stawiają Cię one w uległej wobec rozmówcy relacji. Wybieraj zwroty „postanowiłem” czy „zdecydowałem” – które podkreślą Twoją stanowczość oraz profesjonalizm. – Warto podkreślić, że asertywna odmowa wymaga od nas uzasadnia.

Jak odpowiedzieć na pytanie co u Ciebie słychać?

Z kolei, czy odpowiadając na powyższe pytania, mozna odpowiedzieć: „Dobrze/Źle”, czy też należałoby powiedzieć: „U mnie dobrze/źle”? „Co u Pana/Pani słychać?” to forma uprzejmiejsza.

Jak nie odpowiadać na niewygodne pytania?

Powiedz, np.: „Przepraszam cię, ale zobowiązałam się, że zachowam to dla siebie”. To metoda typu „mam związane ręce”. Posługując się nią, odsuwasz od siebie odpowiedzialność za brak odpowiedzi (nie to, że nie chcesz mówić, ale po prostu nie możesz).